• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
UKRAYNA TURU (KIEV- LVIV) - Pastoral Tour
UKRAYNA TURU (KIEV- LVIV)
UKRAYNA TURU (KIEV- LVIV)
UKRAYNA TURU (KIEV- LVIV) - Pastoral Tour "Kiev Lviv arası tren yolculuğu" 09 Mayıs 2018 Çarşamba - 13 Mayıs 2018 Pazar tarihleri arasında
795 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

1.GÜN: İZMİR  - İSTANBUL – KİEV

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar terminalinde saat 02.00'de Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından TK2305 sefer sayılı uçak ile saat 03.40'da İstanbul’a  hareket ve 04.50'de İstanbul’a varış. TK 457 sefer sayılı uçak 06.55'te Kiev’e hareket ediyoruz. 08.50'de Ukrayna’nın başkenti Kiev’e varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra aracımıza transfer. Kiev şehir turu için merkeze yöneliyoruz. Kiev, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dünyanın en yeşil kentlerinden biridir. Panoramik Kiev şehir turumuzda; şehir surlarından günümüze kadar en iyi şekilde korunmuş olan Golden Gate kapısı, 1037 yılında yapılan 13 kubbeli ve ismini İstanbul’daki Ayasofya’dan almış olan Aziz Sophia Katedrali, Aya Sofya Meydanı, 1882 yılında Rus Ortodoks Kilisesi olarak inşa edilmiş olan Aziz Volodymir Katedrali, Kiev’in ana meydanlarını, Kiev’in uyumayan sokaklarına ev sahipliği yapan Khreshchatyk Caddesi'ni, Ukraynalılar tarafından kutsal kabul edilen Vatan Ana ve Lybid Anıtları’nı göreceğiz. Tur sonrası otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde. 

2.Gün : KİEV

Sabah kahvaltısının ardından Rusya’nın beşiği olarak bilinen, 1500 yıllık geçmişe sahip olan Kiev’i gezmeye devam ediyoruz. Bugün Peçerskaya Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesi’ni gezeceğiz. 11. yüzyıldan günümüze özenle korunmuş Peçerskaya Lavra Manastırı, içinde 18 kiliseyi barındırmaktadır ve ayrıca UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ndedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Mikro Minyatür Müzesi'nde ise ancak mikroskop yardımı ile görebileceğiniz eserler sizi büyük şaşkınlık içerisinde bırakacak. Çoğu Guinness Rekorlar Kitabı'na giren bu eserleri bırakıp müzeden çıkmak pek kolay olmayacak. Öğleden sonra, Kiev’de kesin görülmesi gereken yerlerden biri olan ve günümüzde halen kullanılan ayrıca bir kısmı müze durumuna getirilmiş Pechersk Lavra Manastırı ve Nazi istilası sırasında çoğunluğu Yahudilerden olma 100.000’den fazla insanın katledildiği Babi Yar görülecek yerler arasındadır. Gezimize devamla, Kiev’in tarihi sokaklarını, mahallelerini ve metro hattını gezeceğiz. Kiev’in sanat dolu metro durakları sizi şaşırtacak. Günde yaklaşık 1.5 milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki istasyon olan Arsenalna 105.5 metre derinlikte yer almaktadır. Ardından ünlü Andreyevski Yokuşu’nda alışveriş imkanı bulacağız. Dnepre Nehri'nin manzarası, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanı'nı birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşya satan dükkan bulunmaktadır. Serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek sınırsız vodka ikramlı Ukrayna Gecesi Turu’na katılabilirler. Gecede Ukrayna yerel halk müzikleri eşliğinde Ukrayna mutfağının leziz yemeklerinden tatma imkanı bulacağız. Yemek sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

3. GÜN ; KİEV - LİVİV ( Tren yolculuğu ) 

Sabah kahvaltısının ardından, Doğu Galiçya’nın geçmişteki başkenti ve bugün de belli başlı kültürel merkezlerden biri olan Liviv’e Trenle hareket. Yaklaşık 5 saat süreç konforlu ve keyifli bir yolculukla Lviv'e giderken her mevsimde birbirinden güzel farklı renkleriyle size eşlik edecek doğal güzelliklerle  Liviv’e varıyoruz. Lviv  şehir merkezi UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alır, aynı zamanda Ukrayna’nın çağdaş yüzünü tamamlayan bir Avrupa kentidir. Kent geçirdiği bütün tarihsel dönemlerin örneklerini korumaktadır. 14. yüzyıldan kalma haritalarda Aslan Şehri olarak geçer. Polonyalı, Yahudi Alman, Avusturyalı ve Ukraynalılar burada yüzyıllarca birlikte yaşamış. Doğudan gelen tacirlerin konağı olan kent bugün de farklı uluslardan ve dinlerden insanların buluşma noktasıdır. Otelimize yerleşme. Geceleme otelinizde.

4.GÜN : LİVİV

Kahvaltı – UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve 13. Yüzyıla dayanan Galiçya Prensi Danylo Halytsky  tarafından inşa edilen Lviv’de düzenlediğimiz şehir turunda Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko ve Neoklasik dönemlerini yansıtan görkemli Lviv mimarisini, Katolik Ortodoks ve Ermeni kiliselerini, Ukrayna’nın en güzel opera binalarından olan Lviv opera ve bale binasını, Ermeni mahallesi ve Yahudilerin 2. Dünya Savaşından sonra yıkılan Malo Şamon Sinagogu ve Yahudi yerleşim yerleri, 16.yüzyıldan kalma Eczane müzesi ve pazar meydanını, Lviv çikolatalarının yapıldı üretim binasını, dünyaca ünlü Liviv kahveleri ve mahzenlerini, mazoşizmin doğum evi olan Leopold Sacher von-Masoch'un evi ile beraber şehri 360 dereceden görebilen tarihi saat kulesini, Liviv’de hüküm süren imparatorlukların kullandığı eski şehri de panoramik olarak göreceğiz…Şehir turumuz sonrası otelimize transfer. Serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle; akşam saat 20:30'de otelimizin lobisinde buluşuyor ve yemeğimizi yiyeceğimiz Ribalka Restoran vb. hareket ediyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

5.GÜN : LİVİV – İSTANBUL - İZMİR

Sabah kahvaltısı - Tam gün Liviv'de serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra ‘Livov Bölgesi Şatolar Turu’  (25 €). Liviv şehrinin dışında kurulmuş olan 7 adet büyük şato bulunmaktadır. Dileyen misafirler bu şatolardan ikisini kapsayacak tura katılabilirler. Orjinal halleri XVIII ve XIX yy. günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda orta çağa ve şövalyelerin dönemine bir yolculuk yapacaksınız. Turumuzun ardından özel otobüsümüz ile havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra THY  TK 442 sefer sayılı uçak ile 18:45’te İstanbul’a hareket. Saat 20:50’de İstanbul’a varış. TK 2346 sefer sayılı uçak ile saat 23.00'de  İzmir’e uçuş, 00:05'te İzmir’e varış ve turumuzun son.

Pastoral Tour
Türsab No: A-4774
TUR ÖZELLİKLERİ
Pastoral Tour Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

UKRAYNA TURU (KIEV- LVIV) Tıkla »