• İzmir 28°
 • İstanbul 28°
 • Paris 18°
 • Londra 17°
 • Ankara 27°
 • New York 24°
Turizm Sayfaları
SELANİK–METEORA–KAVALA - Daniel Tours
SELANİK–METEORA–KAVALA
SELANİK–METEORA–KAVALA - Daniel Tours "SELANİK–METEORA–KAVALA" 29 Eylül 2017 Cuma - 02 Ekim 2017 Pazartesi tarihleri arasında
189 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

SELANİK–METEORA–KAVALA

OTOBÜS İLE  3 GECE – 3 GÜN

2 GECE 4 * CAPSİS OTELDE KONAKLAMA

SABAH VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL !!!!!!!!!

 

EXTRA YUNAN TAVERNASI EĞLENCE İMKANI İLE !!

 

Tur Programı

 1. Gün: İZMİR – İPSALA

Akşam saat 18.00 Üçkuyular- 18:15 Sabancı Kültür Konak -18.30 Lozan Meydanı ve  Bostanlı feribot iskelesinden saat 19.30’da son misafirlerimizi de alarak hareket ediyoruz. Gerekli ihtiyaç molalarını vererek, Lâpseki üzerinden feribot ile Gelibolu’ya geçerek, İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz.

 

 1. Gün: İPSALA - SELANİK

Standart sınır geçiş işlemlerini takiben, sabah saatlerinde, yol üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz.

Kahvaltı molasını takiben, keyifli bir güzergâhta,  geçtiğimiz bölgelerin yanı sıra Yunanistan coğrafyası, tarihi, dini, ekonomisi ve kültürel özellikleri hakkında bilgiler alarak yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından Selanik’e varıyoruz.

İlk olarak kentin merkezi meydanlarından olan Vardaris Meydanını ve Kral Konstantin heykelini görerek şehir turumuza başlıyoruz. İzmir’in Kordonunu çağrıştıran Niki (Zafer) Bulvarını Osmanlı dönemi yapılarından olan Liman Binasını görerek kat ediyor ve Selanik’in sembolü olan Beyaz Kulede kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.

İskender heykelini, Döner Kulesi ile Fuar alanını görerek, kentin doğusuna doğru yöneliyoruz. Bölgenin neoklasik binalarla süslü ana bulvarlarını kat ediyor, Sabri Paşa Şadırvanını, Aristoteles Üniversitesi Kampüsünü, Romalı komutan Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını (Kamara), Osmanlı döneminde cami olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamını görerek şehir merkezine ulaşıyoruz.

Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camiini, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağını görerek şehir turumuza devam ediyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği ve bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evini ziyaret ediyoruz.

Ziyaretimizi takiben şehrin merkezi meydanı olan Aristoteles Meydanında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Serbest zamanı takiben kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’ni göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız 1.900 metrelik yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz.
Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camiini ziyaret ederek devam edeceğimiz yürüyüş turumuzu, Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesine yapacağımız ziyaret ile tamamlıyoruz. 

Turumuzu tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşmeyi takiben serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 4* Capsis Otel /www.capsishotels.gr

 

 1. Gün: SELANİK – KALAMBAKA ( METEORA) -SELANİK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben hareket ediyoruz.
Otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğu takiben, “Yunanistan’ın Kapadokya’sı” olarak tanımlanan Kalampaka-Meteora bölgesine doğru muhteşem bir doğal manzarası eşliğinde devam yolumuza ediyoruz.

Tesalya ovasının kuzeyinde bulunan Meteora’ya varıyoruz. Deniz dibindeki yığılmalardan denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks manastırlarının bulunduğu bölgede, bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgiler eşliğinde iki manastır ziyaret ediyoruz.

Tüm bölgeyi otobüs ile gezerek ve masallardan fırlamış izlenimi yaratan coğrafyasının tadını çıkaracağımız fotoğraf molaları vererek turumuzu tamamlıyor ve Meteora’nın eteklerinde kurulu şirin Kalambaka kentinde yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.
Serbest zamanı takiben Selanik’e dönmek üzere hareket ediyoruz.
Otelimize dönüyoruz.Serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
4* Capsis Otel /www.capsishotels.gr

Dileyen misafirlerimizle tavernaları ile tüm Yunanistan’da şöhret yapmış olan Selanik’te özgün bir Selanik Gecesi yaşamak üzere hareket ediyoruz. Turistik olmayan ve gerek yemekleri gerekse müzik ve eğlencesiyle Yunanlılara hitap eden müzikli bir tavernada müzikli ve danslı, eğlenceli bir gece geçiriyoruz. (Extra)

 

 1. Gün: SELANİK – KAVALA - İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben hareket ediyoruz.
Kuzey ege sahilinde iki saatlik keyifli bir yolculuk ile Kavala’ya ulaşıyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camiini görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camiini, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesini, doğduğu ev ve heykelini ve kahvemizi yudumlayarak, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesini ziyaret ediyoruz.

Ziyaretimizi takiben yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.
Kavala’dan ayrılıyor ve kurabiyeleri ile ünlü Nea Karvali’de vereceğimiz kısa bir molayı takiben Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen Mübadele’ ye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) nehrini görerek, Dedeağaç’a ulaşıyoruz. Dedeağaç sahilinde vereceğimiz yemek molasını takiben Kipi sınır kapısına varıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Free Shop’da serbest zaman veriyoruz.

İpsala sınır kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, gelirken izlediğimiz güzergâh üzerinden, gece yarısından hemen sonra İzmir’e varıyoruz.

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüx otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
4*Capsis  Otelde Yarım Pansiyon  Konaklama
Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar
Gümrük vergileri
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Seyahat Güvence Paketi Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize Ücreti ve Servis Ücreti ( 120 Euro)
Yurtdışı çıkış harcı bedeli- Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır .15 TL
Öğle yemekleri
Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
Her türlü otel ekstraları ve yemeklerde alınan içecekler
Yolda alınan kahvaltı ve molalardaki yiyecek /içecekler
Selanik ‘ te limitli içki /içecek ve aperatif dahil  Yunan Tavernası  ( 25 € )
70 -80 YAŞ ARASI YOLCULAR İÇİN %100 VE 80-85 YAŞ İÇİN %200 EK SÜRPRİM SİGORTA  ÜCRETİ ALINIR.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

 • Karşıyaka (Bostanlı İskele) (19:30:00)
 • Konak (Sabancı Kültür) (18:15:00)
 • Lozan (Atatürk Lisesi) (18:30:00)
 • Üçkuyular (Shell Benzin İst.) (18:00:00)

Tur Hareket Tarihleri: 28 Eylül • 19 Ekim • 09 Kasım

Daniel Tours
Türsab No: A-8309
TUR ÖZELLİKLERİ
Daniel Tours Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

SELANİK–METEORA–KAVALA Tıkla »