• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
PORTEKİZ - İZMİR ÇIKIŞLI TUR - Pastoral Tour
PORTEKİZ - İZMİR ÇIKIŞLI TUR
PORTEKİZ - İZMİR ÇIKIŞLI TUR
PORTEKİZ - İZMİR ÇIKIŞLI TUR
PORTEKİZ - İZMİR ÇIKIŞLI TUR - Pastoral Tour "EXTRA TUR YOK" 24 Haziran 2017 Cumartesi - 30 Haziran 2017 Cuma tarihleri arasında
1195 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

24 Haziran  2017 Cumartesi : İZMİR – İSTANBUL – LİZBON
İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 02.00 da buluşma. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra TK  2305 numaralı uçuş ile saat 03.55 da İstanbul’a hareket ve 05.05 de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış. Saat 07.35 da  TK 1755 sefer sayılı uçak ile Lizbon’a  hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.30 da  Lizbon’a varış. Pasaport geçişi sonrası özel aracımıza transfer, şehir merkezine hareket ve  panoramik Lizbon turunda Edward Parkı, Pombal Anıtı, Liberdade Caddesi, Rosio Meydanı, Rosio Tren İstasyonu, Eski Asansör, Ticaret Meydanı görülecek yerler arasında. Daha sonra Lizbon’daki en önemli yapılardan biri olan Aziz Jeranimos Manastırı’nı görüyoruz. Jeronimos Kilisesi, Portekiz ve Hint mimarisinin karışımı olmasından dolayı, Avrupa’daki en farklı yapılardan biri diyebiliriz. Portekiz- Hindistan deniz yolunu keşfeden büyük kaşif Vasgo de Gama ve ünlü Portekiz’li şair Luis de Camoes’un dev mermer lahitleri hemen kilisenin ana girişinde bulunmaktadır. Yine kilise içindeki Portekiz krallarının lahitlerini fillerin taşıyor olması, başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz, çok özel bir detay. Kiliseyi gördükten sonra, kilise yakınındaki, Lizbon’un en eski pastanelerinden biri olan Belem Pastanesi’nde Portekiz’ in en tipik tatlısı olan Belem Tatlısı ikram ediyoruz. Daha sonra Kaşifler Anıtı ve Belem Kulesi’ni görüyoruz. Kaşifler Anıtı bize Vasco de Gama’nın denize açılışını, Belem Kulesi’de onun denize açıldığı yeri gösteriyor. Belem Kulesi’nden Tejo Nehri’nin ve Lizbon’un görüntüsü gerçekten çok etkileyici. Daha sonra Dünya’nın en eski asma köprülerinden biri olan 24 Nisan Köprüsü’nü geçerek, Tejo Nehri’nin karşı kıyısındaki İsa Heykeli’ni görmeye gidiyoruz. Brezilya’nın Rio de Janerio şehrindeki İsa Heykeli’nin bir benzeri olan heykel kollarını açmış Lizbon’u kucaklıyor. Heykelin bulunduğu panoramik alan Tejo Nehri’nden 130 m yüksekte olduğundan Lizbon şehrinin 7 Tepesi, Tejo Deltası, 24 Nisan Köprüsü en güzel buradan görülüyor. Daha sonra, 17 km uzunluğu ile dünyanın en uzun nehir köprülerinden biri olan, Tejo Nehri üzerindeki Vasgo de Gama Köprüsü’nü geçerek Expo Fuar Alanı’na geliyoruz. 1998 de inşa edilen Expo Fuar Alanı, modern, mimarisiyle, alışveriş merkeziyle, akvaryumuyla ,çok güzel vakit geçirebileceğimiz bir yer. Alışveriş ve yemek için serbest zaman sonrası, Lizbon’un kalbi olan, Rosio Meydanı’na dönüyoruz ve meydanda alışveriş ve dolaşmak için serbest zaman alıyoruz.  HOTEL REAL PARQUE 4*’ye transfer, geceleme otelimizde
25 Haziran 2017 , Pazar : LIZBON (SİNTRA – CABO DE ROCA - CASCAİS – ESTORİL)
Kahvaltı sonrası, Portekiz Kralları’nın yazlık saraylarının bulunduğu Sintra’ya hareket ediyoruz. Milli Saray, Arap Kalesi Sintra’da fotoğraflanacak en önemli yerler. Sintra’ya özgü Quejado adlı peynir kekini tattıktan sonra Sintra Dağları’nın en yüksek tepesinde olan Pena Sarayı’nı görmek üzere Sintra’dan ayrılıyoruz. Sarayın olduğu alan ve bahçesi dünyanın her yerinden getirilen 500 farklı bitki ve ağaçlarla çok özel bir botanik bahçesi. Saray ise Portekiz romantik mimarisinin en önemli eseri diyebiliriz. Sarayın avlularından hem Lizbon’un hem de Okyanus’un müthiş manzarasını görebiliyoruz. Pena Sarayı gezisi sonrası ünlü Portekiz şair Luis de Camoes’in ”Karanın Bitip Denizin Başladığı Yer” dediği, Avrupa Kıtası’nın en batı ucu olan Cabo de Roca’ya gidiyoruz. Taş Burun anlamına gelen ve denizden yüksekliği 150m olan bu panoramik alan, muhteşem manzarası ve dev dalgalarıyla sizleri büyüleyecek. Daha sonra Cehennem Ağzı denen, doğa harikası, kayalıkları görüyoruz ve Lizbon’un en güzel sayfiye yeri olan Cascais’de yemek ve deniz molası veriyoruz. Mola sonrası, Lizbon Casinosu’nun bulunduğu, Estoril’den geçerek Lizbon’a dönüyoruz. Geceleme, Lizbon şehir merkezindeki, HOTEL REAL PARQUE 4* de.
26 Haziran 2017  Pazartesi : LIZBON – OBİDOS – FATİMA –COİMBRA
Kahvaltı sonrası Lizbon’dan ayrılıyoruz. İlk durağımız Portekiz’in 7 harikasından biri olan Obidos, parke taşlarla örtülü dar sokakları, küçük  hediyelik eşya mağazalarıyla oldukça sevimli bir kasabadır... Bir saatlik yolculuk sonrası Obidos’a varıyoruz. Ortaçağda Portekiz krallarının kraliçelerine hediye ettiği bir kent olan Obidos; tipik tek katlı evleri, dar sokakları ve ortaçağdan kalma çok iyi korunmuş surlarıyla, çok özel bir yerleşimdir. Guinja (Jinja) dedikleri Obidos’a özgü vişne likörü ikramımızdan sonra Obidos’u fotoğraflamak ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Obidos’tan  Fatima’ya geçiyoruz. Fatima için; Vatikan’dan sonra Avrupa’daki en önemli kutsal mekan diyebiliriz. Meryem Ana’nın görüldüğü yerlerden biri olan Fatima’nın büyük meydanında, ziyaretçilerin Meryem Ana’ya olan saygılarından dolayı, dizlerinin üzerinde Meryem Ana’nın görüldüğü kutsal yere kadar yürüyüşlerini izlemek olağanüstü bir görüntü olacaktır. Meryem Şapeli, Meryem Kilisesi ve Meryem Bazilikası’nı gördükten sonra Fatima’da öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Tur bitiminde Coimbra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonunda Coimbra’ya varıyoruz. Eski Coimbra’nın tam merkezindeki ASTORIA HOTEL 3* e yerleşme ve serbest zaman. Serbest zaman sonrası, akşam, yemekli ve içkili Fado dinletisini tipik bir Coimbra restoranında izliyoruz. Geceleme, Coimbra’daki ASTORIA HOTEL’de.
27 Haziran 2017  Pazartesi : COİMBRA – AVEİRO – PORTO
Kahvaltı sonrası valizlerimizi araca yükledikten sonra Coimbra Üniversitesi’ni Üniversite Meydanı’nı ve Kütüphane’yi görüyoruz. Coimbra Üniversitesi Avrupa’nın en eski üniversitelerinden birisidir. Kütüphanesinde halen 300 000 kitap bulunmaktadır. Büyüleyici dekoru ve mimarisiyle bu özel yapı sizi Harry Potter filmlerindeki bazı sahnelere götürecek. Coimbra gezimizden  ve 1 saatlik otobüs yolculuğundan sonra Portekiz’in Venediği diyebileceğimiz Aveiro'ya varıyoruz. Aveiro renkli balıkçı gondolları, seramiklerle süslü evleri, kanalları ve tuzlaları ile çok sempatik bir kent. Balık pazarı civarındaki tipik restoranlarda öğle yemeğimizi yedikten sonra, tipik Aveiro Gondollarıyla yarım saat sürecek olan kanal turumuzu yapıyoruz. Kanal turumuzda Aveiro’nun Tuz Piramitlerini ve tipik balıkçı evlerini daha yakından görüyoruz. Aynı zamanda ‘Ovos Moles’ denen Aveiro’ya özgü yumurta tatlılarını tadıyoruz ve artık Porto’ya hareket zamanı. Kente varışımızla birlikte Porto şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Aracımızla yapacağımız şehir turumuzda, Baovista Caddesi, Peynir Kalesi, Borsa Binası, Cristal Palace, Porto Kalesi, Porto Deniz Feneri, Douro Nehri Deltası, Plajlar görülecek yerler arasında, panoramik tur sonrası otele transfer ve  yerleşme / serbest zaman. Şaraplı akşam yemeği ve geceleme şehir merkezindeki HF TUELA PORTO 3* otelde. Yemek sonrası, kendini yorgun hissetmeyenler, rehberimizin önerisi doğrultusunda Porto’yu gece gözüyle de gezebilirler.
28  Haziran  2017, Salı  : PORTO
Kahvaltı sonrası tarihi kent Porto’daki panoramik turumuza devam ediyoruz. Büyük bölümünü yürüyerek yapacağımız turumuzda Porto  Katedrali, 20.000 parça çinili Sao Bento Tren İstasyonu, Harry Potter filmine ilham kaynağı olan Lello Kitap Mağazası, Riberia Meydanı, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore Dos Clerigos Kulesi, Santa Catarına Caddesi, Don Luıs I.Köprüsü, Borsa Binası, Aziz Francesco Kilisesi  ve Porto Şarap Mahzenleri turda göreceğimiz yerlerden bazıları... Tur sonrası yemek ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrası tipik şarap tekneleriyle  Porto tekne turumuzu yapıyoruz.
1 saat sürecek tekne turunda Porto Şarap Mahzenlerini, köprülerini, Douro Vadisi’ni görerek Okyanus’a kadar açılıyoruz. Tur sonunda otele transfer ve serbest zaman. Geceleme Porto'daki otelimizde.
29 / 30 Haziran 2017, Çarşamba : PORTO – İSTANBUL - İZMİR
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Serbest zamanda son alışverişlerinizi yapabilirsiniz ya da rehberinizin önerisi doğrultusunda zamanımızı değerlendirebilirsiniz.  Lokal saat ile 12:30 da otelden Lizbon Havalimanı’na transfer, check-in işlemleri sonrası TK1450 seferiyle saat 15:35de İstanbul’a hareket, 4 saat 40 dakika sürecek yolculuk sonunda 22:05 de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış, pasaport işlemleri sonunda, iç hatlara geçiş ve TK 2354 sefer sayılı uçak ile saat 01.45 de İzmir’e hareket. 02.55 de İzmir’e varış.

BU ACENTAYA AİT DİĞER TURLAR
BAŞTAN BAŞA UZAKDOĞU & PHUKET TURU
...
17 Ağustos 2018 - 29 Ağustos 2018
2900 'dan başlayan fiyatlar Pastoral Tour
UKRAYNA TURU (KIEV- LVIV)
...
09 Mayıs 2018 - 13 Mayıs 2018
795 'dan başlayan fiyatlar Pastoral Tour
BAŞTAN BAŞA UZAKDOĞU & PHUKET TURU
...
24 Kasım 2018 - 05 Aralık 2018
2900 'dan başlayan fiyatlar Pastoral Tour
Pastoral Tour
Türsab No: A-4774
TUR ÖZELLİKLERİ
Pastoral Tour Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

PORTEKİZ - İZMİR ÇIKIŞLI TUR Tıkla »