• İzmir 28°
 • İstanbul 28°
 • Paris 18°
 • Londra 17°
 • Ankara 27°
 • New York 24°
Turizm Sayfaları
Pamukkale Turu - Ampuria Tour
Pamukkale Turu
Pamukkale Turu - Ampuria Tour "Afrodisias - Pamukkale - Denizli - Buldan - Bozdoğan" 19 Ocak 2018 Cuma - 21 Ocak 2018 Pazar tarihleri arasında
499 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

Afrodisias - Pamukkale - Denizli - Buldan - Bozdoğan

19-21 Ocak 2018 / 2 Gece 3 Gün

Çaldağı’nın güney eteklerinden gelen kalsiyum oksitli suların oluşturduğu görkemli beyaz travertenler ve tarihin farklı dönemlerne ait kalıntılar içeren Hierapolis Arkeolojik Kenti, 1988 yılından bu yana, doğal ve kültürel kategorilerde UNESCO Dünya Miras Listesinde yer almaktadır.


TUR  PROGRAMI

1. Gün: 
Sabah saat 09.00'da misafirlerimizi alarak turumuza başlıyor, Tavas üzerinden, ismi aşk, bolluk ve güzellik tanrıçası Aphrodit’ten gelen, muhteşem antik kent AFRODISIAS için, Karacasu’ya doğru yola çıkıyoruz. Türkiye’nin en iyi antik şehirlerinden birisi olan Afrodisias, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde de yer almaktadır. Kentte, antik çağın en önemli ve çok nitelikli eserlerini veren bir heykel okulu vardı. Dolayısıyla şehirde pek çok heykel sanatkarı bulunmaktaydı. Aphrodisias'ın ünü yalnızca sanatla sınırlı olmayıp, aynı zamanda, bölgenin en gelişmiş felsefe ve kültür merkeziydi. Bu görkemli kentte gezeceğimiz yerler: Stadyum, Afrodit Tapınağı, Piskopos Sarayı, Odeon, Hadrian Hamamları, Tiyatro, Dört sütunlu Yapı, Sebasteion Tapınağı... Hepsi de tamamı ile ayakta olup görülmeye değer eserlerdir. Son durağımız, Aphrodisias’tan çıkan eserlerin sergilendiği Afrodisias Müzesi’dir. Yurdumuzdaki olağan dışı müzelerden birisi olarak kabul edilen Aphrodisias Müzesi’nde pek çok muhteşem eseri görmek mümkündür. Buradaki gezimizi tamamlayıp, DENİZLİ’ye doğru devam ediyoruz. Bir zamanlar yalnızca dokuma tezgahı seslerinin duyulduğu Denizli, sesini artık turizmde duyuruyor. Denizli, şifa dağıtan bir su cenneti sanki… Kaynaklar, pınarlar ve ılıcalar kentin yeraltında doğan çocukları gibi.

'Bütün renkler aynı hızla kirleniyorlardı / Birinciliği beyaza verdiler'  diyor ya Özdemir Asaf… Pamukkale bu dizelerin yeryüzündeki karşılığıdır.

Karbondioksit ve tuzlu suyun beyaz oyunu hala sürüyor. Dünya Kültür Mirası listesine giren Pamukkale travertenleri ve yanı başındaki Hierapolis antik kentinin kalıntıları yakınındaki KARAHAYIT Bölgesi’ndeki otelimize yerleşiyor, günün yorgunluğunu termal havuzlarda atıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 5* DOĞA TERMAL & SPA HOTEL ( www.dogathermalhotel.com )

2. Gün:  
Otelde aldığımız sabah kahvaltısından sonra dileyenler,  termal havuzların, spa merkezinin vs… tadını çıkarabilir, doğada yürüyüş yapabilirler.  Öğle saatlerinde otelimizden ayrılıp, Denizli merkezine gidiyoruz. Öğle yemeği ve alışveriş için çarşıda serbest zaman… Otele dönüşümüzün ardından, termal suların, hamam ve saunanın keyfini çıkarıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

3. Gün:  

Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra, termal sulardan son kez yararlanabilmek için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte otelden ayrılarak, BULDAN’a hareket ediyoruz. Dokuma Pazarı Caddesi’nde verdiğimiz ‘’ Buldan Bezi ve Dokuma ‘’ alışveriş molasının ardından, pideleriyle ünlü BOZDOĞAN’a doğru yola çıkıyoruz. Geç öğle yemeğimiz, Bozdoğan’ın en ünlü pidecilerinden olan Mikado Pideci’sindedir.

Herkese afiyet olsun… Bozdoğan, Yatağan yolunu takip ederek, akşam saatlerinde İzmir’e varıyor, yeni Ampuria Tour gezilerinde buluşmak üzere, siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz. 


TUR FİYATI : İki ve üç kişilik odada kişi başı: 499 TL 


TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER            

 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Ampuria Tour refakati
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası ( 65 yaşa kadar )
 • Belirtilen tüm çevre gezileri
 • Otobüsle ulaşım ( Muğla gidiş  - Muğla dönüş )
 • 2 Gece Doğa Termal & Spa Hotel’de YP konaklama 

 

Ampuria Tour
Türsab No: A-4465
TUR ÖZELLİKLERİ
Ampuria Tour Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

Pamukkale Turu Tıkla »