• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
MALTA TURU - Alsancak Turizm
MALTA TURU
MALTA TURU
MALTA TURU - Alsancak Turizm "MALTA TURU" 23 Haziran 2017 Cuma - 27 Haziran 2017 Salı tarihleri arasında
549 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

İstanbul - Malta

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 06:00’da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1369 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08:20’de Malta’ya hareket. Yerel saat ile 09:50’de Malta’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile bir balıkçı kasabası olan tekneleri ile meşhur Marsaxlokk’ta fotoğraf molası veriyoruz. Buradan hareketle Valletta şehir turu sonrasında otellerimize transfer.

Malta

Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan 3 şehirler turuna katılabilirler. Gezilerimiz sonrası otellerimize  dönüyoruz.


Ekstra Tur: 3 şehirler Turu (Yetişkin: 60 Euro) 

Sabah rehberimizin belirttiği saatte hareket ile Avrupa'nın üçüncü büyük kubbesine  sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesini ziyaret ediyoruz. Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki  bombayı görüp, kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra Malta’nın en eski şehri Rabat’a hareket ediyoruz. 250 mt yükseklikteki Dingli Cliff’ten eşsiz doğa manzarasını görüntüleyip Cumbalı evleri ile Rabat’ın dar sokaklarında yapacağımız keyifli bir yürüyüş  sonrası bizleri görkemiyle karşılayan eski başkent Mdina’ya giriş yapıyoruz. Mdina’da Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi, Katedral,  Kermelit Kilisesi ile ilgili rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası pastaları ile meşhur Fontenalla cafede eşsiz manzara eşliğinde kahvelerimizi yudumlarken pastaların tadına bakıyoruz. Buradan hareketle Malta tarihinin beşiği unvanını kazanmış şövalyelerin yurdu Üç Sehirler: Vittoriosa, Senglea ve Cospicua’da yapacağımız gezi sonrası Başkent Valetta’yı keşfediyoruz. (öğle yemeği ve ören yeri girişleri dahil değildir)

Malta

Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Gozo Adası turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.


Ekstra Tur: Gozo Adası Turu (Yetişkin: 65 Euro)  

Sabah rehberimizin belirtiği saatte adanın bir diğer ucuna doğru yol alıyoruz.  Cirkewwa limanından  feribot ile Mgarr limanına ulaşıyoruz.  Gozo Adası Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu yerdir. Tam bir cennet adasıdır. İlk olarak kartpostallara konu olmuş taş kemerin bir ayağı denizde bir ayağı karada olan bir doğa harikası Azure Window’u görüyoruz. Bu denize açılan büyüleyici pencerede fotoğraf karelerimizi alıyoruz.  Buradan eski tarihte küçük bir şapel  olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T'pino Kilisesini ziyaret edip dileklerimizi diledikten sonra bölgenin bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, şarap ve likörlerinin tadına bakıyoruz.  Öğlen yemeğimizi yiyeceğimiz bir balıkçı kasabası olan Xelendi'ye varıyor ve günün taze balıkları, kalamar ve jumbo karideslerin tadına bakıyoruz. Yemek sonrası  Gozo Adasının başkenti   Victoria Rabat'a  varıyoruz. St. George bazilikasını görüp dar sokaklarda yürüyüş yapıp adaya hayran kalıyoruz ve buradan aracımız ile Mgarr  limanına gelip feribot ile Malta’ya varıp otellerimize dönüyoruz.  (öğle yemeği ve ören yeri girişleri dahil değildir)

Malta

Otelde alınacak kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Popeyes Village turuna katılabilirler. Gezimiz sonraası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde


Ekstra Tur: Popeye Village Turu (Yetişkin: 35 Euro)  

Rehberimiz tarafından belirtilen saatte hareket ile 1980 yılında Temel Reis filminin çekildiği Popeye Village'a varıyoruz. Burada hem köyü geziyoruz hem de Temel Reis, Safinaz ve Kaba Sakalın şovlarınıs eyrediyoruz ve deniz  manzarası eşliğinde restoranın güzel yemeklerinin tadına bakıyoruz.  

 

Malta - İstanbul

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası saat 11:00'de oda anahtarlarını resepsiyona teslim ediyor ve bavullarımızı bagaj odasına bırakıyoruz. Serbest zaman sonrasında; havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1372 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile  saat 18:55’de İstanbul’a hareket. Saat 22:15’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.  

 * Ekstra turlar 16 kişinin altında kaldığı taktirde İngilizce yapılacaktır

Dikkat: Ekstra turların gerçekleşebilmesi için minimum katılımcı sayısı sağlanmak durumundadır. Gerekli katılımcı sayısı sağlanamadığı durumlarda katılımcı sayısına göre ekstra tur fiyatları revize edilerek sunulabilir. Misafirlerimiz herhangi bir turun organize edilmediği günlerde bireysel olarak gezilerini yapabilirler. Rehberlik ve araç hizmetleri, sadece transferler, şehir turu ve ekstra turlar için planlanmaktadır.


Touristica, gerekli gördüğü durumlarda,tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.Yerel otoriteler tarafından gezilmesine,gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz.

Önemli not: Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Alsancak Turizm
Türsab No: A-6868
TUR ÖZELLİKLERİ
Alsancak Turizm Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

MALTA TURU Tıkla »