• İzmir 28°
 • İstanbul 28°
 • Paris 18°
 • Londra 17°
 • Ankara 27°
 • New York 24°
Turizm Sayfaları
Lizbon - Porto - Yeni Atılım Turizm
Lizbon - Porto
Lizbon - Porto
Lizbon - Porto - Yeni Atılım Turizm "Lizbon - Porto" 20 Ekim 2017 Cuma - 25 Ekim 2017 Çarşamba tarihleri arasında
996 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

Tur Programı

1. Gün  İstanbul - Lizbon
  
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tura Turizm kontuarında yetkililerimiz ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, Türk Hava Yollarının sabah uçuşu ile Lizbona hareket ediyoruz. Lizbona varışımız ile birlikte, yarım günlük panoramik şehir gezisi ile kenti tanıyoruz. Lizbon eskiden Uzak Doğuyla olan ticaretin bir merkeziydi ve Yeni Batıdan, Lizbonun sandıklarına altın akıyordu. Yıkıcı depremler ve imparatorluğun ortadan kalkması kenti harap bıraksa da, 21. yüzyıl ticareti ve kontrolü ele alarak Euro 2004 için kenti elden geçirdi. Bu müsabakalar sırasında Portekiz finalistlerden biriydi; şampiyon olamasa da Lizbon bu yarıştan kesinlikle galip ayrıldı. Izgara modeline sahip kent merkezi Baixa, 1755teki yıkıcı bir depremden sonra tasarlandı ve UNESCO Dünya Miras ının listesine girmeye hazırlanıyor. Turumuz sırasında Belem Kulesi, Jeronimos Manastırı, 25 Abril Köprüsü, İsa Heykeli göreceğimiz yerler arasında. Kıyıdaki Praçado Comércio, kemerlerle çevrili İki meydan ise bu müthiş şehre damgasını vuruyor. Otele yerleşmenin ardından, dinlenmeniz için serbest zamanınız olacak.
  
2. Gün  Lizbon
  
Ressamlara ilham kaynağı olan doğa güzellikleri ile ünlü kasabalar, “Sintra, Cape Roca, Cascais, Estorile yapacağımız gezimize kahvaltının hemen ardından katılabilirler. İngiliz asilzadelerinin uğrak yeri olan, çam ormanlarıyla kaplı bu tepelerde, sayısız şato ve saray bulunuyor. Falezler ve küçük altın kumlu plajlarla çevrili yollardan ilerleyerek, Portekiz monarşisinin en önemli yazlık sarayı olan Sintra Kraliyet Sarayını, şirin kasabaların eski balıkçı mahallelerini, yazlık evlerin bulunduğu Cascais sahilini gezecek ve Avrupa´nın en batı ucu olan Cabo de Roca´ya ayak basacağız. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği geleneksel Portekiz müziği eşliğindeki Fado Gecesine gidebilir. Portekize özgü yemekler eşliğinde tipik dans ve müzik gösterisini izlemek için otelimizden özel otobüsümüz ile hareket edip Lizbonun renkli gece hayatı ve eğlencesi ile ünlü semti Bairro Alto ya varıyoruz. Unutulmaz bir Fado deneyimi ve yemek eşliğinde geçen gecenin sonunda kısa bir gezi eşliğinde otelimize dönüyoruz.
  
3. Gün  Lizbon
  
Lizbon'da dilediğiniz gibi serbest vakit geçirebilirsiniz. 
veya rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği "Fatima,Nazare, Obidos Turu"na katılabilirler. Lizbona 145 km mesafede bulunan, Katolik aleminin ibadet ve haç yerlerinden Fatima kasabasını gezeceğiz. UNESCOnun dünya mirası listesinde yer alan Portekiz mimarisinin göz bebeği Batalha Manastırının ardından ise okyanus kıyısına yönelip, Nazare adlı kumsalıyla ünlü balıkçı kentine yöneliyoruz. Burada öğle yemeği için serbest vaktiniz olacak. Son olarak da Orta Çağ mirası, hala 12. Yüzyıl surları ayakta olan Obidos Kentini gezeceğiz. Tarihi dokusunu korumayı başarmış bu kent gezisinden sonra farklı bir güzergahtan Lizbon a geri dönüyoruz.
  
4. Gün  Lizbon - Porto
  
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, otobüsümüz ile UNESCO tarafından tarihi kent olarak kabul edilen Portoya hareket ediyoruz. Portoya varışımızla birlikte, gözünüze ilk çarpan etkileyici coğrafya oluyor. Derin bir boğaza yuva yapmış kent inanılmaz resimsi, özellikle de bir UNESCO Dünya Mirası alanı olan Eski Şehir. 18. yüzyılda İtalyan mimar Nicolau Nasoni tarafından inşa edilen Romanesk katedralinden bakınca, bu ilginç coğrafya çok daha kolay anlaşılıyor bu Şehir gezimizde, Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, Tarihi şarap mahzenleri turuna katılabilirler, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia bölgesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz “Porto Tekne Turu” ile devam ediyor. Atlantik Okyanusuna akan Douro Nehri nin kuzeyinde bulunan sehir merkezinin kıyı kısmı olan “Ribeira” eski binaları, balkonlarda asili camasirları, binalarin altindaki restaurantları, barları ve kafelerin olusturdugu bir manzara eşliğinde hoş vakit geçirebilirsiniz. Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.
  
5. Gün  Porto
  
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından “Braga ve Guimares Turu”muz başlıyor. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan bu iki şehir Portekizin en etkileyici şehirlerinden ikisi. Lizbon ve Portodan sonra Portekizin en büyük üçüncü kenti olan Bragada, Braga Katedrali, Cumhuriyet Meydanı ve Belediye Binasını geziyoruz. Bragadan sonra gezimizin ikinci kısmını oluşturan Guimaresa doğru yola çıkıyoruz. Guimaresin tarihi dokusunu günümüze kadar taşıyan Eski Şehir Bölgesi, Unesco tarafından Kültürel Miras listesine alınmıştır. Portekiz Halkının doğduğu şehir olarak tanımlanan Guimaresde Braganza Sarayı, Oliveira Meydanı, Santa Maria Caddesi ve Santiago Meydanı nı panoramik olarak göreceğiz.
  
6. Gün  Porto - İstanbul
 
Kahvaltının ardından dönüş yolculuğumuz için Porto havaalanına transfer. Varışımıza istinaden Türk Hava Yollarının öğlen uçuşu ile Istanbula hareket. Istanbula varışımızla gezimizin son bulmaktadır.
Otel İsimleri :
Otel Adı Şehir Kategori Web Adresi
HOTEL AÇORES LİSBOA LISBON 4 STAR www.bensaude.pt/hotelacoreslisboa/
CROWNE PLAZA PORTO PORTO 5 STAR www.ihg.com/crowneplaza/hotels/us/en/porto/opocp/hoteldetail
Uçuş İsimleri :
Hava Yolu Uçuş No Kalkış Varış
TURK HAVA YOLLARI 1755 20/07/17 07:35-ISTANBUL(IST) 20/07/17 10:30-LISBON(LIS)
TURK HAVA YOLLARI 1452 25/07/17 12:15-PORTO(OPO) 25/07/17 18:45-ISTANBUL(IST)
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Lizbon - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Lizbon 4* Hotel Acores Lisboa vb. otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama,
 • Porto 4*Crowne Plaza Porto vb. otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama,
 • Lizbon ve Porto şehir turları
 • Porto Tekne Turu
 • Braga ve Guimares Turu
 • Sintra, Cape Roka, Cascais, Estoril Turu
 • Programda belirtilen transferler,
 • Havalimanı ve güvenlik vergisi
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti servis bedeli (120 Euro),
 • Müze, Saray ve ören yerleri ücretleri
 • Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
 • Otel ekstralarınız,
 • Şehir Vergileri
 • Öğle ve akşam yemekleri
Yeni Atılım Turizm
Türsab No: A-2135
TUR ÖZELLİKLERİ
Yeni Atılım Turizm Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

Lizbon - Porto Tıkla »