• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
KAPADOKYA ve KAYSERİ - FMA Travel
KAPADOKYA ve KAYSERİ
KAPADOKYA ve KAYSERİ
KAPADOKYA ve KAYSERİ
KAPADOKYA ve KAYSERİ - FMA Travel "FMA Travel ile Kapadokya’ya Harika Bir Yolculuk..." 25 Ocak 2018 Perşembe - 28 Ocak 2018 Pazar tarihleri arasında
329 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

PERŞEMBE - HAREKET

Akşam saat 20:00'de Mavişehir EgePark Önü, 20:10'da Bostanlı İskelesi, 20:20'de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis Önü, 20:30'da Lozan Atatürk Lisesi Önü, 20:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi, 20:50'de Hatay – Üçyol ve 21:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi'nde buluştuktan sonra Harikalar Diyarı Kapadokya'ya doğru gezimize başlıyoruz.

 

1. Gün: KAPADOKYA – HACI BEKTAŞ-I VELİ – KAYSERİ – AVANOS – ÜRGÜP

Sabah saatlerinde alacağımız extra sabah kahvaltısından sonra 13.yy tasavvuf felsefesinin önemli isimlerinden Hacı Bektaş Veli Dergahı'na doğru yöredeki gezimize başlıyoruz. Burada Hacı Bektaş-ı Veli ve Balım Sultan'ın Türbeleri'ni ve müze olarak ziyarete açılan Külliye'yi geziyoruz. Daha sonra Anadolu'daki birçok Selçuklu eserine ev sahipliği yapan ticaret ve sanayi kenti Kayseri'ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kayseri'de Kayseri Kalesi, Huand Hatun Cami ve Türbesi, Anadolu'nun ilk kapsamlı hastanesi Gevheri Nesibe Şifahanesi, Tarihi Saat Kulesi, Mimar Sinan'ın memleketinde yaptığı tek ve mütevazı eseri Kurşunlu Cami, Mimar Sinan Parkı, Yer altı Çarşısı veGüpgüpoğlu Konağı'nı panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde yöreye özgü yağlama ve mantılarımızı yedikten sonra Kızılırmak'ın orta yerinden aktığı Avanos'a doğru yola çıkıyoruz. Avanos'da yaptığımız kısa gezintinin ardından bir çanak – çömlek atölyesine konuk oluyor ve Kızılırmak çamurunun çömlekçi çarkında şekil alışına tanık oluyoruz. Öğleden sonra Kapadokya'nın gözbebeği Ürgüp'e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bizleri karşılayan Üç Güzeller'de verdiğimiz kısa molanın ardından Asmalı Konak ve Turasan Şarap Fabrikası'nı geziyoruz. Kapadokya'nın birbirinden güzel üzümleri ile yapılan şarapların tadımını yapıyor ve alış veriş yapıyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz.

 

2. Gün: TEMENNİ TEPESİ - GÖREME - PAŞABAĞLAR - SINASOS - GÜVERCİNLİK VADİSİ – UÇHİSAR

CUMARTESİ

Kapadokya'da geçirdiğimiz güzel gecenin ardından sabahın ilk saatlerinde arzu eden konuklarımızla Kapadokya'yı gökyüzünden izlemek için extra olan balon turuna katılıyoruz. Daha sonra otelde aldığımız kahvaltının ardındanTemenni Tepesi'ne çıkıyoruz. Burada Ürgüp'ü panoramik olarak izliyor ve IV. Kılıçarslan'ın Türbesi'ni yakından tanıyoruz. Daha sonra Kapadokya'nın en güzel mimarisine ve Konstantin – Eleni Kilisesi'ne ev sahipliği yapanMustafapaşa ( Sinasos )'a doğru gezimizi sürdürüyoruz. Öğleye doğru Göreme Açıkhava Müzesi'ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kaya kiliselerini rehberimiz eşliğinde geziyor ve freskoları yakından tanıyoruz. Güvercinlik Vadisi'nde güvercin evlerini görüyor ve Paşabağlar'da yörenin en büyük peri bacalarını görüyoruz. Öğleden sonra gittiğimiz Uçhisar'da Uçhisar Kalesi'ni ve açıklarda Erciyes Dağı'nı görüyoruz.

Gün sonunda otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Otelde aldığımız akşam yemeğinin ardından arzu eden konuklarımızla Kapadokya gecelerinin vazgeçilmezi Türk Gecesi'ne gidiyor ve limitsiz içki eşliğinde doyasıya eğleniyoruz.

 

3. Gün: DERİNKUYU - IHLARA VADİSİ - SULTAN HAN - KONYA - MEVLANA - NASREDDİN HOCA

PAZAR

Sabah kahvaltısının ardından yer altı kenti ile ünlü Derinkuyu'ya doğru yola çıkıyoruz. Derinkuyu'da ünlü yer altı kentini gezdikten sonra bir doğa harikası olan Ihlara Vadisi'ni gezmek için yola çıkıyoruz. Ihlara Vadisi'nde Melendiz Çayı'nın etrafında yer alan kaya kiliselerini geziyoruz. Ihlara'da geçirdiğimiz keyifli anların ardından Anadolu'nun en büyük hanı Sultan Han'a doğru yola çıkıyoruz. 13 yy. da inşa edilen Anadolu'nun en büyük kervansarayını yakından tanıdıktan sonra öğle saatlerinde ulaştığımız Konya'da ünlü fırın kebabı ve etli ekmekten oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Konya'nın simgesi Mevlana Dergahı ve Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Akşehir'e gitmek için Konya'dan ayrılıyoruz. Akşehir'de mizahın atası Nasreddin Hoca'nın Türbesini ve Gülmece Parkı'nı ziyaret ediyoruz. Kapadokya'da geçirdiğimiz üç güzel günün ardından İzmir'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir'de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

 

FMA Travel
Türsab No: A-4890
TUR ÖZELLİKLERİ
FMA Travel Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

KAPADOKYA ve KAYSERİ Tıkla »