• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
İZMİR ÇIKIŞLI MARAKEŞ TURU - Omega Tours
İZMİR ÇIKIŞLI MARAKEŞ TURU
İZMİR ÇIKIŞLI MARAKEŞ TURU
İZMİR ÇIKIŞLI MARAKEŞ TURU
İZMİR ÇIKIŞLI MARAKEŞ TURU - Omega Tours "SÖMESTRE DE FASIN TILSIMLI ŞEHRI" 24 Ocak 2018 Çarşamba - 28 Ocak 2018 Pazar tarihleri arasında
649 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

 

Izmir'den Marakeş' e aktarmasiz Omega Tours'un özel charter uçusu ile.

 

Program

24 OCAK 2018, ÇARŞAMBA:  İZMİR -  MARAKEŞ

Sabah saat 07:00’da İzmir Adnan Menderes Dış Hatlar’da buluşuyoruz ve Omega Tur’un özel uçağı ile aktarmasız olarak saat: 11:00 de Marakeş’e uçuyoruz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Marakeş Havalimanına varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ve  rehberimiz eşliğinde öğlen yemeği için hareket ediyoruz. Yemek sonrası şehir turumuza başlıyoruz. Dar sokakları ile sizi yüzyıllar öncesine götürecek Medina, uzun yıllar şehir yönetmiş Ba Ahmed’in sarayı Bahia Sarayı, 800 yıllık Moresk mimarinin en güzel örneklerinden Koutoubia Minaresi, Marakeş’in Kapalı Çarşısı “Souk” ve Afrika kıtasının en hareketli ve “Mucizeler Avlusu” olarak adlandırabileceğimiz şehir meydanı Jma El Fna göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin sonunda otelimize transfer  ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

25 OCAK 2018, PERŞEMBE: MARAKEŞ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. İsteyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Kazablanka turuna katılma imkanı : Oryantal ruhlu, beyaz şehir Casablanca’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ile başlıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda Casablanca’nın dış kesimleri ve Habous. 1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan Habous geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, düzgün sokakları, yollarda kurulu tezgahları ve birbirinden güzel evleri ile gezimize güzel bir başlangıç oluyor. ardından Fas’ın en büyük, dünyanın ise en büyük yedinci camii olan Hassan II Camii gezisi ile turumuzu tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

26 OCAK 2018, CUMA: MARAKEŞ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. İsteyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Atlas Dağları gezisine katılma imkanı.

4 X 4 (Toyota Land Cruiser ciplerle) güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları’nı tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi sizi bekliyor. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes Yolu’nu takiben Kik Platosu’na ulaşıyoruz. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar veriyor. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust Baraj Gölü kıyısında öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra saat 16.00 civarı Marakeş’ e hareket, otelimizde geceleme.

Akşam extra olarak düzenlenecek  Chez Ali Gecesine katılma imkanı:

Folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca ün kazanmış "Chez Ali Gecesi" turumuzda, akşam yemeğimizi gösterileri izleyerek alıyoruz. Bin Bir Gece Masalları’nı andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı, şehre her gelen yabancının uğrak yeri oluyor. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar.

27 OCAK 2018, CUMARTESİ: MARAKEŞ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. İsteyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Essaouira (Suveyre) gezisine katılma imkanı.

Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz Şehri Essaouira'ya gidiyoruz. UNESCO tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehri. Şehrin kalesi ve balıkçı limanını gezdikten sonra Eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina’yı keşfediyoruz. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuş. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlar. 18. Yüzyıl'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyülüyor (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın “Ladies and Gentlemen” filmindeki gibi). Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar ile süslü tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyifli. Tur bitimi Marakeş’ e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

28 OCAK 2018, PAZAR: MARAKEŞ- İZMİR

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. İsteyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Majorelle ve Menara gezisine katılma imkanı.

Majorelle ve Menara Bahçeleri'ne yapılan bu 3 saatlik gezi sırasında, çöl şehri Marakeş'te egzotik bitki hayatı ve güzel bahçelerden oluşan bir vaha keyfini çıkarcağız. . Majorelle Bahçesi'nin ilginç geçmişini keşfedip, Fransız etkisinde kalmış mimarisi ve ikonik tasarımcı Yves Saint Laurent ile olan bağlantısı hakkında bilgi sahibi olacağız. Menara’ nın zeytin ve meyve  bahçelerini gezdikten sonra Marakeş’ e dönüş. Belirtilen saatte otelimizde buluşma ve havaalanına hareket. Özel ucağımızla saat: 15:30’da İzmir’e hareket ve yaklaşış 4,5 saat sürecek uçuşun ardından İzmir’ e varış.

Bir başka OMEGA TOURS gezisinde buluşmak dileği ile... 

 

Ekstra Turlar

KAZABLANKA TURU:                                                                                            : 30 EURO

Sabah kahvaltısı sonrası Kazablanka’ya hareket. Oryantal ruhlu, beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ile başlıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda Kazablanka’nın dış kesimleri ve Habous. 1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan Habous geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, düzgün sokakları, yollarda kurulu tezgahları ve birbirinden güzel evleri ile gezimize güzel bir başlangıç oluyor. Ardından Fas’ın en büyük, dünyanın ise en büyük yedinci camii olan Hassan II Camii gezisi ile turumuzu tamamlıyoruz

ATLAS DAĞLARI GEZİSİ ( 4X4 TOYOTA LAND CRUISER) YEMEKLİ            : 55 EURO

4 X 4 (Toyota Land Cruiser ciplerle) güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları’nı tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi sizi bekliyor. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes Yolu’nu takiben Kik Platosu’na ulaşıyoruz. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar veriyor. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust Baraj Gölü kıyısında öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Marakeş’ e hareket.

CHEZ ALİ SHOW  - AKŞAM YEMEKLİ                                                                  : 55 EURO

Folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca ün kazanmış "Chez Ali Gecesi" turumuzda, akşam yemeğimizi gösterileri izleyerek alıyoruz. Bin Bir Gece Masalları’nı andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı, şehre her gelen yabancının uğrak yeri oluyor. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar.

ESSAOUIRA (SUVEYRE) TURU                                                                           : 30 EURO

Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz Şehri Essaouira'ya gidiyoruz. UNESCO tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehri. Şehrin kalesi ve balıkçı limanını gezdikten sonra Eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina’yı keşfediyoruz. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuş. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlar. 18. Yüzyıl'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyülüyor (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın “Ladies and Gentlemen” filmindeki gibi). Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar ile süslü tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyifli. Tur bitimi Marakeş’ e dönüş.

MAJORELLE – MENARA TURU                                                                             : 30 EURO

Majorelle ve Menara Bahçeleri'ne yapılan bu 3 saatlik gezi sırasında, çöl şehri Marakeş'te egzotik bitki hayatı ve güzel bahçelerden oluşan bir vaha keyfini çıkarcağız. . Majorelle Bahçesi'nin ilginç geçmişini keşfedip, Fransız etkisinde kalmış mimarisi ve ikonik tasarımcı Yves Saint Laurent ile olan bağlantısı hakkında bilgi sahibi olacağız. Menara’ nın zeytin ve meyve  bahçelerini gezdikten sonra Marakeş’ e dönüş.

Omega Tours
Türsab No: 1193
TUR ÖZELLİKLERİ
Omega Tours Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

İZMİR ÇIKIŞLI MARAKEŞ TURU Tıkla »