• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
İZMİR ÇIKIŞLI KLASİK İSPANYA - Tiamo Tour
İZMİR ÇIKIŞLI KLASİK İSPANYA
İZMİR ÇIKIŞLI KLASİK İSPANYA
İZMİR ÇIKIŞLI KLASİK İSPANYA
İZMİR ÇIKIŞLI KLASİK İSPANYA - Tiamo Tour "Türk Hava Yolları ile 8 Gün / 7 Gece" 23 Haziran 2017 Cuma - 30 Haziran 2017 Cuma tarihleri arasında
599 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

1. GÜN: İSTANBUL – BARCELONA

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 12.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1855 sefer sayılı uçuş ile saat 14.40’da Barcelona’ya hareket. Yerel saat ile 17.25’te Barcelona’ya varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Barcelona ve lokal mahalleler gece turu      (35 Euro). Barcelona hakkında turistik çok şey duydunuz ama ünlü yönetmen Inarritu ve Woody Allen'in filmlerine konu olan yerel sokakları ve hayatı tanımanızı sağlayacak bu özel turumuzu kaçırmamanızı öneririz. Görülecek yerler arasında Paral-el mahalle,  El Raval, El Born sokakları ve Plaza Real bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz tur esnasında belirlenecek serbest zaman içinde Tapas restoranlarıyla ünlü El Born bölgesinde unutulmaz tatlar deneyimleyebilirler. Geceleme otelimizde.

2. GÜN: BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası ekstra düzenlenecek olan Barcelona İkonları turuna (55 Euro) katılma imkanı. İlk durağımız UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Barcelona’nın yetiştirdiği ve Art Nouveau (Modernismo) sanat akımının dünyadaki en önemli öncülerinden kabul edilen ünlü Katalan mimar-tasarımcı Antoino Gaudi’nin yarattığı Park Güell. Park aynı zamanda ‘Viki Christina Barcelona’ filmine de sahne olan mekanlardan birisi. Ardından 1929 Barcelona Uluslararası Fuarı için inşaa edilen ve ziyaretçilerine tüm İspanya’ya ait 117 farklı ve eşsiz mimari yapı ile adeta mini bir İspanya turu sunan İspanyol Köyü yani Poble Espanyol. Köyde ayrıca şehrin en önemli cam sanatları, butik çikolata, şarap ve el işi deri atölyelerini de keşfetme şansımız olacak. Daha sonra şehrin arka sokaklarında kaybolma vakti! Turumuzun yürüyüş etabına geçiyoruz. Katalonya Meydanı’ndan başlayarak Barcelona Katedrali ve Katedral Meydanı, Barcelona’da bulunan ve İspanya’daki Girona ardından en iyi korunmuş Yahudi Mahallesi kabul edilen ‘El Call’, Saint Jaume Meydanı ve meydanın hemen yanıbaşında bulunan tarihi Roma şehri kalıntıları, Saint Neri Meydanı, Plaza Reial, şehrin hatta Avrupa’nın en eski pazarlarından birisi olan Mercat de la Boqueria ve son olarak Font de Canaletes çeşmesi turumuz esnasında yürüyerek keşfedeceğimiz yerler. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra düzenlenecek Flamenco turu (55 Euro). Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. GÜN: BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Gerona & Figueras & Dali Müzesi turu (65 Euro). Gerona & Figueras & Dali Müzesi turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrasında otelinize transfer ve serbest zaman.

4. GÜN: BARCELONA – VALDERROBRES – TERUEL

Sabah kahvaltısı sonrası özel otobüsümüzle Valderrobres’e hareket varış ve şehir turu. Valderrobres; çok eski bir tarihe sahip olan bu şirin şehir Gotik mimari açısından oldukça zengindir. Santa Maria la Mayor Katedrali, 14.yy’dan kalma Valderrobres Kalesi, bütün şehir boyunca uzanan Matarranya Nehrinin eşsiz manzarası, doğası ve tarihi bozulmamış bir şekilde ayakta kalan tipik bir İspanyol köyü sizi bekliyor olacaktır. Arzu eden misafirlerimizle extra düzenlenecek olan olan Morella turu (35 Euro). Morella; İspanya’nın en güzel köyleri sıralamasında 1. sırada olan bu köy Yunan, Roma, Vizigot ve Fas hakimiyetinde bulunan bu köy bir çok tarihi ana tanıklık etmiştir. Stratejik bir öneme sahip olan İspanyol Kurtuluş Savaşı’nın bir bölümü bu köy ve çevresinde yaşanmıştır. Ayrıca Floan olarak bilinen tatlılarıyla meşhurdur. Tur Sonrası Teruel’e hareket Teruel’e varışımıza istinaden panoramik şehir turu, göreceğimiz yerler arasında; Torico Meydanı, Mudejar Katedrali, El Salvador Kulesi, Marquis Tosos Sarayı, Gotik Katedral bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman.

5. GÜN: TERUEL – CUENCA – MADRİD

Sabah kahvaltısı sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Albarrasin turu (35 Euro) ,Ortaçağ ve Mudehar mimari stilin izlerinin bozulmadan günümüze kadar gelmiş olduğu ve  İspanya’nın en güzel portre ve manzara fotoğraflarının çekildiği  tablo köyü.  Tur sonrası otele dönüş ve Cuenca'ya hareket ve varışımıza istinaden şehir turu. Asma evlere ev sahipliği yapan bu sevimli şehir Cuenca Jucar ve Huecar isimli iki nehrin ortasında kurulmuş bir yanı dik yamaçlıdır. Şehir eski ve yeni olmak üzere 2 kısma ayrılıyor. Eski şehir ahşap restore edilmiş evlerden ve nefesinizi kesecek kadar yüksek bir yamaçtan , yeni şehir ise Jucar Vadisi’nin altındaki modern yapılardan oluşmaktadır. Tur sonrası Madrid’e hareket ve varışını ardından panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize transfer . Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan  Madrid Gece Turu (25 Euro).Geceleme otelimizde.

6. GÜN: MADRİD – SEGOVIA – BURGOS

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turu+ Santa Maria Katedrali turuna (50 Euro) katılma imkanı. M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo, şövalyeler şehri olarak bilinir. İber yarımadasının en büyük nehri olan Tako şehrin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dünya’ nın en büyük Ortaçağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dâhil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişotun yazarı Servantes bu şehirde doğmuştur. San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve Segovia’ya hareket Segovia turumuzda Segovia Katedrali, Roma su kemerleri, ünlü Disneyland logosundaki kale ile kulelerin ilham kaynağı olan Alcazar Sarayı ve Yahudi mahalleleri görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Avila Turuna (35 Euro) katılma imkanı. Erken Roma dönemine ait olan bu şehirde Roma İmparatorluğu ve Vizigotlardan izler görmek mümkündür. Avila turumuzda, Valderrabanos Sarayı, Santa Terasa Meydanı, San Vicente Bazilikası, Avila Katedrali, Alcazar Kapısı, Avila Surları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Segovia’ya dönüş ve Burgos’a hareket. Burgos’a varışımızın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

7. GÜN: BURGOS

Sabah kahvaltısı sonrası Burgos şehir turu Castilla-Leon Krallığı’nın 5 y.y. boyunca başkenti olmuş Burgos şehir turunda Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Burgos Katedrali, Las Huelgas Manastırı ve Plaza del Mercado görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Camino del Santiago & La Rioja turuna (75 Euro) katılma imkanı. Santa Domingo de la Calzada; çok değerli bir tarihi olan bu bölge Ortaçağ sokakları ile ünlüdür. İspanyol dilinin beşiği kabul edilen Yuso ve Suso bölgesi içerisinde yer alır. Görülecek yerler arasında, Santo Meydanı, Hristiyan Hacılar Hastanesi, Katedral Santa Domingo de la Calzado vardır. Najera; Roman hükümdarlığı sonrası Müslüman yönetiminde kalmış olan Najero Kayaların Arasındaki Kasaba manasına gelir. İslami çalışmalar yapılmış olan bu bölgede Kuran ilk kez bir Avrupa diline tercüme edilmiştir.Zaman içerisinde Hristiyan, Yahudi ve Müslüman egemenliğine girmiştir. Görülecek yerler arasında, Aziz Helen Manastırı, Najerilla Nehri Köprüsü, Alcazar Kalıntıları vardır. Logrono; Ebro nehri kıyısındaki otonom bölgedir. Bir dönem Keltler ve Romalılar hakimiyetinde kalmıştır. Görülcek yerler arasında, La Rioja Parlamento Binası, Santa Maria de la Redanda Katedrali,Santa Maria de la Palacio Kilisesi, Revellin Duvarı,Bilim Evi,La Rioja Üniversitesi,Roma Harabeleri ve Logrono Hukuk Anıtı vardır. Dinlenmek ve yemek molası için 50’den fazla Tapas restoranı bulabilirsiniz.Tur sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.

8. GÜN: BURGOS – BILBAO – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası  odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri ve Bilbao’ya hareket ve panoramik Bilbao şehir turu. Bu turumuzda görülecek yerler arasında Plaza Nueva, Katedral, Güzel Sanatlar Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Belediye Sarayı yer almaktadır. Tur sonrası özel otobüsümüz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları TK 1316 sefer sayılı uçuş ile saat 12.55’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.45’te  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

BU ACENTAYA AİT DİĞER TURLAR
VAN TURU (4 Gün / 3 Gece)
...
15 Eylül 2018 - 18 Eylül 2018
1425 'dan başlayan fiyatlar Tiamo Tour
KLASİK İTALYA
...
02 Eylül 2018 - 08 Eylül 2018
429 'dan başlayan fiyatlar Tiamo Tour
5 ÜLKE 4 BAŞKENT ORTA AVRUPA
...
01 Eylül 2018 - 08 Eylül 2018
699 'dan başlayan fiyatlar Tiamo Tour
Tiamo Tour
Türsab No: A-4526
TUR ÖZELLİKLERİ
Tiamo Tour Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

İZMİR ÇIKIŞLI KLASİK İSPANYA Tıkla »