• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
İSVİÇRE TURU - Pastoral Tour
İSVİÇRE TURU
İSVİÇRE TURU
İSVİÇRE TURU
İSVİÇRE TURU - Pastoral Tour "ALP DAĞLARI KÖYLERİ &GÖLLER" 24 Haziran 2017 Cumartesi - 01 Temmuz 2017 Cumartesi tarihleri arasında
1290 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

24 Haziran 2017 : İzmir / Zürih  / Bern / Spicz / İnterlaken
Sabah saat 05.00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Sun Express kontuarı önünde buluşma. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından saat 07.00'da XQ 912 sefer sayılı uçuş ile Zürih’e hareket ve yerel saat ile 09.10'da Zürih’e varış. Havaalanında bizi bekleyen otobüsümüz ile şirin bir kasaba olan Lucerne’ye (Luzern) hareket ediyoruz. Lüzern Gölü’nün kıyısında kurulmuş olan bu kentin William Tell efsanesine de ev sahipliği yaptığı söylenir. Burada eski şehir merkezini gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Arzu eden konuklarımız buradaki zamanlarını dünyanın en dik dağ treniyle Pilatus Dağı’nın zirvesine çıkarak keyifli bir şekilde değerlendirebilirler (ekstra). Rehberimizin belirlediği saatte otobüste buluşuyor ve İsviçre'nin dördüncü büyük şehri ve İsviçre'nin de facto başkenti Bern’e hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası varacağımız Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınmış olan Ortaçağ izlerini taşıyan Bern şehir merkezi sizleri büyüleyecek. Saat kulesi, Avrupa’nın en büyük kapalı alışveriş alanı olarak adlandırılan eski şehir, Einstein'ın Evi, Tarih Müzesi, parlamento binası ve meydanı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bern Kenti'nin değişik yerlerine yayılmış 100'ün üzerinde fıskiye vardır. Bunların her biri şehrin tarihinde yatan bir olayı ve kahramanını anlatır. Şehir turu sonrası Kentten ayrılıyor ve Spicz’de muhteşem bir tekne turu yapıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bu tekne turundan sonra İnterlaken’daki otelimize yerleşme. Geceleme.
25 Haziran 2017 :  Spicz / Montrö / Cenevre / Annecy
Sabah kahvaltı sonrası Montrö’ye gitmek üzere hareket ediyoruz. Nefes kesen manzaralar eşliğinde Montrö’den Cenevre’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Uluslararası diplomasinin merkezlerinden olan ve bir zamanlar Birleşmiş Milletlere ev sahipliği yapmış Cenevre kentinde yapacağımız panoramik turda; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Brunswick Anıtı, Avenue De France, Katedral, Rousseau Adası, İngiliz Bahçesi, Birleşmiş Milletler Binası ve çevresi, Jet d’Eau görülecek yerler arasındadır. Cenevre’den ayrılıyor ve Annecy’e devam ediyoruz. Alpler’in en yüksek tepelerinin çevrelediği muhteşem doğal güzellikleri ve çevresinde kurulu şirin ve küçük yerleşimleri görerek Annecy’deki otelimize yerleşme ve geceleme.
26 Haziran 2017 : Annecy / Lozan / Montrö /  Chillon Kalesi /   Locarno / Como
Sabah kahvaltısının ardından İsviçre’nin en popüler turist destinasyonlarından olan Leman Gölü kıyısında kurulmuş olan ve tarihi Lozan Antlaşması’nın imzalandığı Lozan’a gidiyor ve kenti rehberimiz eşliğinde geziyoruz.1923 yılında Barış Antlaşmasının imzalandığı İsviçre’nin kültürel başkenti Lozan’da, Olympiat Müzesi, Notre Dame Katedrali, Palais de Rumine (saray ve müze- giriş ücretleri dahil değildir) gezilip görülecek yerler arasındadır. Daha sonra ülkenin şirin kenti Montrö ve ülkenin sembolü haline gelmiş muhteşem Chillon Şatosu panoramik olarak görülecek yerler arasında. Vaud Rivierası’nın merkezindeki Montrö’de yapacağımız turda; Freddy Mercury ve Montrö antlaşmasının imzalandığı “Fairmont Hotel" de gezilip görülecektir. Daha sonra, Cenevre Gölü üzerindeki küçük bir adada bulunan Chillon Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Bu tarihi kale ayrıca Lord Byron’un François Bonivard, isimli siyasi bir tutsağın gerçek hikayesini anlattığı “Chillon Esiri “ isimli şiirine de ilham kaynağı olmuştur. Daha sonra Locarno’ya varıyoruz. İsviçre’nin İtalyanca konuşulan bölgesinde yer alan  ve  Lugano Gölü’nün kenarında kurulmuş olan Lucarno palmiyelerle sıralanmış bulvarları ve etrafını saran dağları ile ziyaretçileri adeta büyüler. Lucarno’da yapacağımız kısa bir tanıtıcı turun ardından Como Gölü’nün kıyısında kurulmuş olan Como’ya hareket. Como’daki otele varış ve geceleme.
27 Haziran 2017 : Como Gölü tekne gezisi (Bellagio, Tremezzo, Varenna) / Bergamo / Como
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Como Gölü’nde tekne gezintisine çıkıyoruz. Gezimiz sırasında Como Gölü kenarında kurulmuş Bellagio, Tremezzo ve Varenna gibi kasabalara uğrayacak ve bu şirin ve güzel kasabaları yakından tanıma fırsatı bulacağız. Öğleden sonra İtalya’nın Lombardi bölgesinin en güzel kenti sayılan, Alpler’in eteğinde kurulmuş bir Ortaçağ kasabası olan Bergamo’ya transfer. Zengin tarihi ve kültürü ile her yıl pek çok turistin uğrak noktası olan kenti rehberimiz eşliğinde geziyor ve resimliyoruz. Akşam saatlerinde Como’ya dönüş. Geceleme otelde.
28 Haziran 2017  : Como / Bellinzona / Vaduz / St Gallen
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve İsviçre’ye hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Tarih Mirası listesinde yer alan ve Castelgrande, Montebello ve Sasso Corbaro isimli üç şato ile ünlenen Bellinzona ilk durağımız olacak. Burada yapacağımız kısa bir tanıtıcı turun ardından, rehberimiz eşliğinde şatoların en büyüğü olan Castelgrande’yi gezeceğiz (giriş ücreti dahil). Bir sonraki durağımız Lihteştayn Prensliği’nin başkenti Liechtenstein’da ülkenin şirin başkenti Vaduz’u görme şansını elde edeceğiz. Vaduz’da göreceğimiz yerler arasında Liechtenstein prensinin yaşadığı şato (dışarıdan) dünyaca meşhur alışveriş caddesi ve Liechtenstein Katedrali bulunmaktadır. Ardından İsviçre’nin şirin kenti St.Gallen manastırını, güzel tarihi evlerini gezeceğiz. Otele varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
29 Haziran 2017 : St Gallen - Konstanz – Schaffhausen Şelaleleri – Zürih
Sabah kahvaltısı sonrası İsviçre’nin doğal güzelliklerini keşfetmeye devam ediyoruz. İlk durağımız Almanya sınırında, Konstanz Gölü kıyısındaki küçük bir üniversite kenti olan Konstanz... Bu güzel kenti yürüyerek geziyoruz. Daha sonra Ren Nehri’ni takip ederek Rönesans mimarisiyle bezeli küçük bir kasaba olan Schaffhausen’e varıyoruz. Kentte yapacağımız kısa bir tanıtıcı turun ardından Avrupa’daki en büyük şelale olan Schaffhausen Şelaleleri’ni ziyaret edeceğiz. Vaktimiz elverirse Zürih Gölü kıyısında kurulmuş olan pitoresk bir kasaba olan Rapperswil ziyareti yapabiliriz. Öğleden sonra Zürih’e hareket. Burada kenti tanıtıcı panoramik bir tur yapacak ve akşam yemeği için serbest zaman vereceğiz. Daha sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelde.
30 Haziran 20167 : Zürih
Kahvaltı –  İki milyona yaklaşan nüfusu, Zürih kantonunun dört yüz bin yaşayanıyla en büyük şehri ve başkenti olan Zürih, aynı zamanda Futbol Federasyonu FIFA'nın merkezi. Romalılar tarafından Turicum ismiyle anılmış, ortaçağlarda Protestan reformunun merkezi haline gelmiş, günümüzde yapılan pek çok araştırmaya göre dünyanın yaşam kalitesi en gelişmiş kenti. Özellikle finans ve bankacılık konusunda çalışanların yerleştiği, Almanca başta olmak üzere İngilizce ve Fransızca'nın da konuşulduğu bu şehirde yaşam ve hayat standartları çok güzel.  Zürih’de tam gün serbest zaman. Geceleme otelimizde.
01 Temmuz 2017: Zürih / İzmir
Erken saatte alacağımız sabah kahvaltısının ardından Zürih Havaalanı’na transfer oluyoruz. SunExpress Havayolları’na ait XQ 961sefer sayılı uçuşla saat 10.25’te İzmir’e hareket. 14.20’de İzmir’e varış ve gezimizin sonu...

BU ACENTAYA AİT DİĞER TURLAR
BAŞTAN BAŞA UZAKDOĞU & PHUKET TURU
...
17 Ağustos 2018 - 29 Ağustos 2018
2900 'dan başlayan fiyatlar Pastoral Tour
BAŞTAN BAŞA UZAKDOĞU & PHUKET TURU
...
24 Kasım 2018 - 05 Aralık 2018
2900 'dan başlayan fiyatlar Pastoral Tour
Pastoral Tour
Türsab No: A-4774
TUR ÖZELLİKLERİ
Pastoral Tour Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

İSVİÇRE TURU Tıkla »