• İzmir 28°
 • İstanbul 28°
 • Paris 18°
 • Londra 17°
 • Ankara 27°
 • New York 24°
Turizm Sayfaları
İstanbul Turu - Yeni Atılım Turizm
İstanbul Turu
İstanbul Turu - Yeni Atılım Turizm "2 Gece Four Points by Sheraton İstanbul Konaklamalı" 19 Ocak 2018 Cuma - 22 Ocak 2018 Pazartesi tarihleri arasında
395 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

SÖMESTR İSTANBUL TURU

Barış Manço Evi - Beylerbeyi Sarayı - Kanlıca - Boğaz Turu
Pierre Loti - Fener - Balat - Kariye Müzesi
Forum İstanbul - Büyük Ada

19/OCAK/2018 – 22/OCAK/2018  2 Gece konaklamalı
31/OCAK/2018 – 02/ŞUBAT/2018  2 Gece konaklamalı
*** Four Points by Sheraton İstanbul Konaklamalı ***

 

Gece Yolculuğu
Akşam saat 22.00 de Bostanlı İskele-22:15 Karşıyaka Anıt -22:45 Lozan Meydanı-23:00 Üçyol dan katılacak  misafirlerimizle birlikte Yeni Atılım otobüs içi ikramlar eşliğinde Manisa – Akhisar – Balıkesir -  Bursa güzergâhını takiben 7 Tepeli şehir İstanbul a ulaşıyoruz.

1.GÜN: BARIŞ MANÇO EVİ-BEYLERBEYİ SARAYI-KANLICA-BOĞAZ TURU- PİERRE LOTİ
Yol güzergahımızda alacağımız ekstra kahvaltı sonrası, Moda da bulunan Barış Manço Evini ziyaret edeceğiz. Burası büyük sanatçının anısına Kadıköy Belediyesi tarafından müze-ev olarak düzenlenmiştir. Modada kalan son köşklerden biri olan ve 19. yy. Viktoryen tarzında mimarisi olan Barış Manço Evinde Barış Manço ile ilgili tüm eşyalar, kostümler, fotoğraflar ve daha pek çok detay sergilenmektedir. Buradan ayrılıp Hakkında çeşitli rivayetler anlatılan, efsanelere konu olan Kız Kulesi’nde verilecek fotoğraf molasında eşsiz kareler yakalıyoruz. Boğaziçi manzarası eşliğinde, yaklaşık 150 yıllık tarihiyle Anadolu Yakası’nın en görkemli yapılarından olan Beylerbeyi Sarayı gezimizi yapacağız. Sarayın, Rönesans, Barok ve doğu-batı üslubunun kaynaştırılması ile yapılmış ve yazlık saray olarak kullanılan muhteşem mimari ve dekorasyonuna hayran kalacaksınız. Buradan ayrılıp yoğurdu ile ünlenen Kanlıcaya gidiyoruz. Öğle yemeği (ekstra) molamızın ardından iskelede bizi bekleyen teknemiz ile Boğaz turumuza başlıyoruz. Gezi esnasında görülebilecek önemli yerler; Bezm-i Alem valide Sultan Camii, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Büyük Mecidiye Camii (Ortaköy Camii), Esma Sultan Yalısı, Boğaziçi Köprüsü, Su ada (GS Adası), Rumeli Hisarı, FSM Köprüsü, Amcazade Hüseyin Paşa Yalısı, Anadolu Hisarı, Abud Efendi Yalısı, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı. Boğaz turumuzu Eminönü iskelesinde sonlandırıyoruz. Burada Mısır çarşını gezip otobüsümüz ile buluşup Pierre Loti’ye geliyoruz. Pierre Loti’ye teleferik aracılığıyla çıkıp, Haliç’in panoramik manzarası eşliğinde kahve keyfi yapabilirsiniz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimize.

2.GÜN: FENER-BALAT-KARİYE MÜZESİ-FORUM İSTANBUL
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Altın Boynuz / Golden Horn olarak da bilinen Fener-Balat bölgesi tanıtım gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Bizanstan günümüze kozmopolit bir kültürle yoğrulan, geçmişte Rum, Ermeni ve Musevilerin birlikte yaşadığı, camiyle kilisenin, sinagogla ayazmanın yan yana bulunduğu, hoşgörünün doruğa ulaştığı, üç katlı cumbalı evleri ve son dönemlerde yapılan yenileme çalışmaları ile yeniden canlanan sokaklarında geziyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz. Bu semtlerin tarihini içimizde hissederken, eşsiz fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Verilecek serbest zamanda öğle yemeğimizi de alabileceğiz. Bizans döneminde kilise, fetihten sonra ise cami olarak kullanılmış olan Kariye Müzesi ve Fener Rum Patrikhanesini gezdikten sonra , Programımızı  Forum İstanbul Alışveriş Merkezinde  verilecek serbest zamanla sonlandırıyoruz. Avrupanın en büyük köpekbalığı ailesine sahip İstanbul Sea Life Akvaryumu, ilk temalı parkı Jurassic Landı ve Türkiye nin ilk Legoland Discovery Centerını keşfetmenizi öneririz.  Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN: BÜYÜK ADA
Sabah kahvaltısından sonra otelimizden çıkış yapıyoruz. Sonra şehir hatları vapuru ile adalar turuna çıkıyoruz. Bizanslılar döneminde prenslerin sürgün yeri olarak kullanılan bu adalar  Prens Adalar olarak da bilinir. Osmanlılar döneminde serbest bırakılarak Tanzimat döneminden sonra canlanarak şehrin bir parçası olmuşlardır. Heybeliada-Burgazada-Kınalıada geçilip Büyükada’da iniyoruz. Adalar Turundan sonra Bostancıda bizi bekleyen otobüsümüze binerek İZMİR e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda gerekli molalar vererek akşam saatlerinde İZMİR de oluyoruz.

Bir başka YENİ ATILIM TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • 2 Gece Y.P Konaklama FOUR POİNT BY SHERATON
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğlen Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Şahsi harcamalar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Boğaz ve Adalar turu
Yeni Atılım Turizm
Türsab No: A-2135
TUR ÖZELLİKLERİ
Tüm Turlar Dahil
Yeni Atılım Turizm Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

İstanbul Turu Tıkla »