• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
HOLİ FESTİVALİNDE KUZEY HİNDİSTAN VE NEPAL TURU - Pastoral Tour
HOLİ FESTİVALİNDE KUZEY HİNDİSTAN VE NEPAL TURU
HOLİ FESTİVALİNDE KUZEY HİNDİSTAN VE NEPAL TURU
HOLİ FESTİVALİNDE KUZEY HİNDİSTAN VE NEPAL TURU
HOLİ FESTİVALİNDE KUZEY HİNDİSTAN VE NEPAL TURU - Pastoral Tour "DELHI - JAIPUR – AGRA - VARANASI – KATMANDU" 26 Şubat 2018 Pazartesi - 08 Mart 2018 Perşembe tarihleri arasında
2590 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

26 Şubat 2018 : İZMİR / İSTANBUL / DELHİ

Saat 15.00’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlarda Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası TK 2327 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.10’da İstanbul’a hareket ve saat 18.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış. Dış Hatlar Terminali’ne geçiyor ve burada bilet ve pasaport işlemlerinden sonra saat 19.45’de TK 716 sefer sayılı uçuş ile Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye hareket. Geceleme uçakta.

27 Şubat . Mart 2018 : DELHİ

Yerel saat ile 05.10‘de Delhi’ye varış ve bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Check-in işlemlerinin ardından kahvaltımızı otelimizde alıyor tam günlük Delhi turuna çıkıyoruz. Tur sırasında ziyaret edeceğimiz yerler arasında 1638 yılında inşa edilen Red Fort, Hindistan’ın en büyük camiilerinden birisi olan Masjid-i Jahan-Numa ya da Delhi’de daha sık kullanılan ismiyle Cuma Camii yer alıyor. Tur sırasında bisikletli arabalar (Rickshaw) ile gezeceğimiz Hümyün Türbesi, Qutub Minar ve Hindistan Kapısı da programımız dahilinde. Sayısız ilgi çekici fotoğrafın bizi beklediği bu gün ön plana çıkan yerler arasında Hindistan’ın siyasi merkezinin Agra’dan Delhi’ye taşınması sırasında inşa edilen, Şah Cihan tarafından yaptırılan Red Fort (Kırmızı Kale) var. Müstahkem kalenin mimarı da tanıdık: Tac Mahal’in de tasarım ve inşasını üstlenen Ustad Ahmet Lahauri. Günün öne çıkan yapılarından birisi de 1199 yılında inşa edilen Qutub Minar. Hindistan’ın en yüksek ikinci minaresi olan yapı 72.5 metre yüksekliği ile görkemli yanını sergilkerken kızıl kumtaşından inşa edilen duvarları ile de zarafetin simgesi. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

28 Şubat  2018 : DELHİ / JAİPUR

Sabah Shatabdi ekspresi ile Jaipur’a hareket ediyoruz. Tren yolculuğumuz yaklaşık 4.5 saat sürecek. Jaipur’a vardıktan sonra eşyalarımızı otele bırakıyoruz. “Pembe Şehir” olarak da bilinen Jaipur’da Amber Kalesini ziyaret ederek Jaipur turumuza başlıyoruz. Kale Rajipurt mimarisinin muhteşem bir örneği. Amber kalesine vardığımızda kaleyi tanıtan bir turun ardından kale içerisinde fil sırtında bir kale turu atma şansımız da olacak. Keyifli ve heyecan dolu fil yolculuğundan sonra kaleyi gezmeye başlıyoruz. Sırasıyla Büyük Avlu, Anıtsal Kapı, Divan-ı Am, Divan-ı Khas, Sheesh Mahal gibi bölümleri görüp, kalenin eşsiz manzarasının keyfini çıkartıp ve bolca foto çektikten sonra jiplerle kaleden iniyoruz. (Filler sadece çıkarken kullanılabiliyor. Zaman zaman önceden öğrenilemeyen sebeplerden kaleye fil çıkışı yasaklanabiliyor. O durumlarda kaleye jiplerle çıkıp-iniyoruz). Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

01 Mart  2018: JAİPUR – HOLİ FESTİVALİ

Sabah kahvaltısının ardından Pembe Şehir olarak da bilinen Jaipur’da görkemli Hint festivalini yaşamak üzere RENKLERİN FESTİVALİ OLARAK DA BİLİNEN HOLİ FESTİVALİ’ne katılıyoruz. Bu festival,  sadece Hindistan’ın değil dünyanın en ilginç festivallerinden biridir… Baharın gelmesiyle birlikte açan çiçekleri sembolize eden bin bir farklı renkte boyanın etrafa saçıldığı, sokaklardaki herkesin doğanın yenilenmesinin coşkusuyla birbirini boyadığı cıvıl cıvıl bir festival…  Akşam yemeği ve geceleme.

02 Mart 2018 : JAİPUR

Sabah kahvaltısının ardından Jaipur turuna çıkıyoruz. Hindistan’ın Rajasthan eyaletinin başkenti olan ve aynı zamanda Pembe Şehir olarak da bilinen Jaipur, yüzyıl kadar önce şehri ziyarete gelen (1853) Prens Albert onuruna Hindu mimarisinde “Hoş geldin” anlamına gelen pembe renge boyanmış ve bu haliyle korunmuştur. Tamamen Hindu kent planlaması kurallarına göre inşa edilmiş olan şehirde göreceğimiz yerler arasında,  bir kısmı Jaipur Mihracesinin Konutu olarak kullanılan, bir kısmı ise müzeye dönüştürülmüş olan Şehir Sarayı, Raca Jai Singh tarafından 18.yüzyılın ortalarında inşa edilmiş olan Jantar Mantar Gözlemevi ve  saray kadınlarının yüzlerini göstermeden dışarıyı izlemelerine olanak vermek üzere 1000 küçük pencereli dış cephesi ile ünlü Hawa Mahal  (Rüzgar Sarayı) bulunmaktadır. Tur bitiminde kent merkezinde çok değerli tekstil ürünlerini hakkında bilgi alıp alışveriş yapma imkanınınız olacak.  Otele transfer ve akşam yemeği. Geceleme otelde.

03 Mart 2018: JAİPUR - AGRA

Sabah çok erken kalkıyor ve kahvaltı paketlerimizi yanımıza alarak tren istasyonuna doğru yola çıkıyoruz. Saat 6:15 de Agra’ya doğru hareket ediyor ve saat 8:15’de Babür İmparatorluğu’nun başkenti olan ve günümüzde İmparator Shahjehan ‘ın çok sevdiği kraliçe Mümtaz Mahal’i ölümsüzleştirmek için yaptırdığı Tac Mahal’le meşhur Agra’ya varış. Otele yerleşme. Burada dünyanın yedi yeni harikasından biri olan ve dünyada aşk için dikilmiş en güzel anıt olan Tac Mahal’i ziyaret ediyoruz. 1983 yılında Unesco Dünya Mirası statüsü kazanan Tac Mahal her sene milyonlarca ziyaretçiyi büyülediği gibi tüm dünyada en tanınan manzaralardan birisi olmaya devam ediyor. Öğleden sonra Agra Kalesi’ni geziyor ve Agra kentini yakından tanıyoruz. Kale Agra’nın Unesco Dünya Mirası listesindeki bir başka mimari harikası. Aslında bir kaleden ziyade duvarlar ile çevrili bir şehir olarak tanımlanabilecek olan Agra Fort hakkındaki ilk yazılı bilgi 1080 yılına kadar geriye uzanıyor. Akşam saatlerinde otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

04 Mart 2018 : AGRA –  VARANASİ

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılıp  Varanasi’ye gitmek için havaalanına doğru hareket ediyoruz. Hindistan’ın en eski kentlerinden biri olan Varanasi’de alanda bizi bekleyen aracımıza binerek önce Bharat Mata Tapınağı’nı göreceğiz. Ardından ülkenin en kaliteli ipeklerini ve birbirinden güzel rengarenk sarileri görmek için bir atölyeye gidiyoruz. “Bulunmaz Hint Kumaşı” ne demek burada anlayacağız.

05 Mart 2018 : VARANASİ – KATHMANDU

Sabah çok erken saatte, Himalayalar’dan doğan kutsal Ganj Nehri üzerinde tekne turuna çıkacağız. Hindu inanışına göre Ganj Nehri’nde yıkanmak, arınmayı temsil eder. Nehrin kıyısında yakılmak ise, Nirvana’yı, yani doğum ve ölüm döngüsünden azad olmayı getirir. Tekne ile gezerken Ganj nehrinde yıkanan, dua eden, meditasyon yapan insanları ve nehrin kıyısında ölülerin yakıldığı, 24 saat ateş yanan Manikarnika ve Harishchandra krematoryumlarını görebilirsiniz. Bu güzel tekne gezintisinden sonra otel dönüyor ve kahvaltımızı yapıyoruz. Dünyanın en eski kentlerinden olan ve Hinduların 7 kutsal şehirlerinden biri olan Varanasi’yi yakından tanıyacağımız  şehir turumuzu gercekleştireceğiz. Bu turda göreceğimiz yerler arasında mermerden yapılmış Hindistan haritasına ev sahipliği yapan Bharat Mata Tapınağı, Vishwanath Tapınağı (bu tapınağa Hinduizme mensup olmayanların girmesine izin verilmez), Benaras Hindu Üniversitesi ve Moğol imparatoru Aurangzeb tarafından Vişnu’ya adanmış bir tapınağın yerine sonradan yapılan Alamgir Cami bulunmaktadır. Öğleden sonra havalimanına transfer olacağız. bekleyen ölüleriyle Varanasi gerçekten sizi çok etkileyecek bir şehirdir. Sonrasında otelimize dönüp dinlenmeye çekiliyoruz. Ardından Kathmandu uçuşu bizleri bekliyor. 1 saatlik uçuş sonrası Kathmandu’ya varıyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

06 Mart 2018 : KATHMANDU

Sabah kahvaltısının ardından bütün Kathmandu’yu ayaklarımızın altına alabileceğimiz, muhteşem manzaralı Swayambunath Tapınağı’na çıkıyoruz. Bol bol foto çektikten sonra günü Durbar (Kraliyet) Meydanı’nda bitiriyoruz. Kasthamandap, Şiva Tapınağı, Hanuman Doka, Bhairap Heykelleri vs burada göreceklerimizden sadece bir kaçı.. Eğer şanslıysak Yaşayan Tanrıça Kumari’yi bile görebiliriz. Sonrasında tüm gün Kathmandu Vadisi gezimiz var. Dileyenlerle kahvaltıdan önce dünyanın doruğunu görmek için kahvaltıdan önce Everest Zirve Uçuşu’na gidiyoruz (ekstra). Uçuşa gidenler de döndükten sonra otelden ayrılıp ülkenin en büyük şehirlerinden Bhaktapur’a (Bhadgoan) gidiyoruz. Durbar, Çömlekçiler, Nutepela Meydanları ve çevrelerindeki onlarca tarihi yapıyı görüyoruz. Sırada Nepal’in Varanasi’si diye de adlandırılan Hindu Ölü Yakma alanı Pashupatinath Hindu Tapınağı var. Burada çok daha yakından Ölü Yakma Ayinlerine tanık oluyoruz. Günümüzü Tibetli Budist hacıların ülkedeki en önemli merkezi ve Dünya’nın da en büyük Stupalarından olan Bodhnath’da sonlandırıyoruz.  Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

07 Mart 2018 : KATHMANDU

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Patan'da Durbar Meydanı, Altın Geçit, Teleju Tapınağı, Yogendra Malla Heykeli ile işlemeli pencere ve balkonlarıyla ünlü Kraliyet Sarayı görülecektir. Öğleden sonra ise yine UNESCO  Dünya kültür mirası listesinde yer alan Bhaktapur (Bhadgaon) şehri ve Kathmandu’nun en önemli Hindu Tapınağı olan Pashupatinath’ta “Shiva Tapınağı” gezilecektir (Şiva Tapınağı iç mekanlarına Hindu Dini'nden olmayanların girişine izin verilmez). Akşam yemeği ve konaklama Katmandu'da.

08 Mart 2018 : KATMANDU / İSTANBUL / İZMİR

Kahvaltı – serbest zaman ve havalimanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra TK     sefer sayılı uçuşla saat 13.05 de  İstanbul’a hareket.  17.50’de İstanbul’a varış ve saat 20.00 ’te TK 2324 sefer sayılı uçuşu ile İzmir’e hareket.  Saat 21.15’te İzmir’e varış ve gezimizin sonu. 

 

 

 

 

 

BU ACENTAYA AİT DİĞER TURLAR
BAŞTAN BAŞA UZAKDOĞU & PHUKET TURU
...
24 Kasım 2018 - 05 Aralık 2018
2900 'dan başlayan fiyatlar Pastoral Tour
Pastoral Tour
Türsab No: A-4774
TUR ÖZELLİKLERİ
Pastoral Tour Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

HOLİ FESTİVALİNDE KUZEY HİNDİSTAN VE NEPAL TURU Tıkla »