• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
Grande İTALYA Turları - Candoğan Travel
Grande İTALYA Turları
Grande İTALYA Turları
Grande İTALYA Turları - Candoğan Travel "Grande İTALYA Turları" 17 Temmuz 2017 Pazartesi - 24 Temmuz 2017 Pazartesi tarihleri arasında
399 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

Tur Programı

 

1. Gün: İzmir’den Direkt Aktarmasız -> Milano, Cenova

Sabah Saat: 15.00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Dış hatlar terminali CANDOĞAN TRAVEL kontuarında buluşuyoruz. Gerekli bagaj ve check in işlemleri sonrasında, SUNEXPRESS HAVA YOLLARI’na ait XQ870 sefer sayılı uçağı ile 17.25’de İZMİR’DEN AKTARMASIZ DIREKT OLARAK Milano’ya uçuyoruz. Milano’nun yerel saati ile yaklaşık olarak 19.30’de iniyor ve bizi bekleyen aracımıza yerleşiyoruz. Rehberimiz ile birlikte aracımıza yerleşmemizin ardından Cenova’ya doğru yol alıyoruz. Geceleme Cenova’daki otelimizde.

 

2. Gün: Cenova, (Pisa & Portofino), Floransa & Montecatini

Sabah kahvaltısı sonrası, günümüzdeki ismiyle Ligurya Bölgesi’nin merkezi olarak anılan Cenova şehir turuna çıkıyoruz. Rehber eşliğinde gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Cenova liman bölgesi, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali, Torre Della Lanterna gezeceğimiz yerler arasında. Ardından, (ekstra tur1) Pisa & Portofino Turu’na çıkıyoruz. Pisa Gezisi’nde 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran, dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü yapıyı görüyoruz. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Pisa Kulesi’nde bu hatıra fotoğrafını kesinlikle çektiriyor ve Pisa’daki turumuzu tamamlıyoruz. Ardından Portofino’ya çekiyor ve daracık sokaklarında kendimizi kaybediyoruz. Kafelerinde ve hediyelik eşya dükkanlarında doyasıya vakit geçirip turumuzu tamamlıyoruz. Daha sonra Floransa, Montecatini bölgesindeki otelimize dönüyoruz. Geceleme Floransa veya Montecatini otelimizde.

 

3. Gün: Floransa, (Siena), Roma

Sabah kahvaltısı sonrası, Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Floransa şehir turumuzda; Duomo, Uffizi Sarayı, Michelangelo Meydanı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Santa Croce Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra, (ekstra tur2) Siena Turu gerçekleştiriyoruz. Siena; Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Siena turumuzu tamamlıyor ve Roma’ya hareket ediyoruz. Geceleme Roma’daki otelimizde.

 

4. Gün: Roma (Napoli & Pompei)

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ekstra olarak düzenlenecek, (ekstra tur3) Napoli & Pompei Turuna katılıyoruz. İtalya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünya’nın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei’yi geziyoruz. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmakta olan bir kent olup, Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya tekrar çıkarılmıştır. Pompei şehir turunda göreceğimiz yerler; Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma’ya geri dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Roma’daki otelimizde.

 

5. Gün: Roma, Bologna

Sabah kahvaltısı sonrası, Roma şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler; Vatikan San Pietro Katedrali, Collosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Trevi Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri bulunmaktadır. Turumuz sonrasında Roma’nın keyifli kareleri sonrasında, Bologna’ya hareket ediyoruz. Uzun süren yolcuğumuz sonrasında Bologna panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda; Piazza Maggiore, Asinelli Kulesi, S. Domenico Bazilikası, Neptün Çeşmesi, Santa Maria dela Vita görülecek yerler arasındadır. Geceleme Bologna’daki otelimizde.

 

6. Gün: Bologna, Venedik

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Kanallar Şehri olarak nam yapmış Venedik’e hareket ediyoruz. Venedik şehir turumuzda, kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Çan ve Saat Kulesi ile Rialto Kulesi ve Köprüsü’nü görerek Venedik şehir turumuzu tamamlıyoruz. Venedik’deki turumuz sonra dileyen konuklarımız Venedik’e özgü Gondollar ile ekstra olarak tur yapabilirler. Tur bitimi konaklama için otelimize gidiyoruz. Geceleme Mestre/Padova/Treviso otelimizde.

 

7. Gün: Venedik, (Verona, Garda Gölü, Sirmione Kasabası), Milano

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, (ekstra tur4) Verona & Garda Gölü & Sirmione Kasabası Turu’na çıkıyoruz. Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu, Roma’daki Coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona’ya gidiyoruz. Tarihi Arenası, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Kilisesi ve Juliet Evi ile Verona Turunu tamamlıyoruz. Daha sonra kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü ve Sirmione köyü turumuzda göreceğimiz yerler arasında. İtalya’nın en büyük göllerinden birisi olma özelliğini taşıyan Garda Gölü turumuzu gerçekleştiriyoruz. Muhteşem doğasında kendimizi kaybediyor ve kıyılarında fotoğraf molası veriyoruz. Ardından doğasının güzelliği ile ünlü Sirmione Kasabası ile günü tamamlıyoruz. Daha sonra Milano’ya doğru yol alıyoruz. Geceleme Milano’daki otelimizde.

 

8. Gün: (Como), Milano, İzmir

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Milano şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz esnasında İtalya’ya özgü yapıları görüyor, Duomo, La Scala meydanları ile turumuzu tamamlıyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından, dileyen misafirlerimiz için; (ekstra tur5) Como Gölü Turu için yola çıkıyoruz. İtalya'nın kuzeyinde bulunan, İsviçre sınırında bulunan ve 3. büyük gölü olan Como Gölü’nün insanı büyüleyen manzarası eşliğinde geziyoruz. Göl kıyısında ünlü isimlerin evlerini görürken, tekne turunu gerçekleştiriyoruz. Ardından Milano Malpensa Havalimanı’na transfer oluyoruz. Check in bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. SUNEXPRESS HAVA YOLLARI’na ait XQ871 sefer sayılı uçağı ile saat: 20.20’de İZMİR'DEN AKTARMASIZ DİREKT OLARAK İzmir’e uçuyoruz. İtalya anılarıyla dolu bir turu tamamlıyor bir başka CANDOĞAN TRAVEL organizasyonunda tekrar sizleri seyahat ettirmeyi diliyor, vedalaşıyoruz.

 

Candoğan Travel
Türsab No: A-2792
TUR ÖZELLİKLERİ
Candoğan Travel Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

Grande İTALYA Turları Tıkla »