• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
GÖKÇEADA - BOZCAADA - AVŞA (Ramazan Bayramı Özel) - FMA Travel
GÖKÇEADA - BOZCAADA - AVŞA (Ramazan Bayramı Özel)
GÖKÇEADA - BOZCAADA - AVŞA (Ramazan Bayramı Özel) - FMA Travel "GÖKÇEADA - BOZCAADA - AVŞA (Ramazan Bayramı Özel)" 15 Haziran 2018 Cuma - 17 Haziran 2018 Pazar tarihleri arasında
449 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

 < < < TÜRKİYE'DE BİR İLK, BAYRAMA ÖZEL  > > >

 

'Yaz Sıcaklarında Serinlemek İçin Kuzey Denizleri’nin Üç Güzeli'

 

 * * * GÖKÇEADA - BOZCAADA - AVŞA  * * *

 

Kazdağları’nda Hasanboğuldu ve Sutüven Şelalesi Gezisi ile Birlikte...

 

En Ekonomik ve En Zengin Program

 

15 - 17 Haziran 2018 / 3 Gün - 2 Gece

...

 

I.Gün / 15 Haziran Cuma

GÖMEÇ ATATÜRK KAYASI – KAZDAĞI MİLLİPARKI – SUTÜVEN ŞELALESİ – GEYİKLİ – BOZCAADA – ÇANAKKALE   

Sabah saat 07.00’de Üçkuyular Shell, 07.10’da Göztepe İskelesi karşısı, 07.20’de Sabancı Kültür Merkezi önü, 07.30’de Lozan Atatürk Lisesi, 07.40’da Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi, 07.50’de Bostanlı İskele, 08.00’de Mavişehir Ege Park önünde buluştuktan sonra Kazdağı, Çanakkale, Gökçeada ve Bozcaada gezimize başlıyoruz. Yolumuz üzerinde vereceğimiz kahvaltı molasının ardından bir Onyx Atölyesi’ne konuk oluyor ve onyx taşının usta ellerde nasıl şekil aldığını izliyoruz. Daha sonra Gömeç beldesindeki Atatürk Kayası’nı görüyor ve bu doğa harikasını fotoğraflıyoruz. Öğleye doğru orman havasını solumak ve efsanesi ile ünlü Hasan Boğuldu Büveti ve Sutüven Şelalesi’ni gezmek için bizleri Kaz Dağı’na götürecek ekstra kiralanan dolmuşlarımızda yerlerimizi alıyoruz. Kazdağı Milliparkı’nın yemyeşil doğasında rehberimizden Hasan ile Emine’nin hazin aşk öyküsünü dinliyoruz. Öğle saatinde rehberimizin belirlediği güzel bir restoranda öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından bizleri Bozcaada’ya götürecek feribotumuza binmek için Geyikli İskelesi’ne gidiyoruz. Geyikli İskelesi’nden feribotumuza biniyor ve Bozcaada’ya ulaşıyoruz. İlk olarak Tarihi Bozcaada Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Daha sonra sayısız Rum evine ve kiliseye ev sahipliği yapan adada gezintiye çıkıyoruz. Gezinin sonunda şarapları ile ünlü Bozcaada’da bir şarap mağazasına konuk oluyoruz. Şarap yapımı hakkında bilgiler aldıktan sonra adaya özgü şaraplar ve domates reçellerinden alma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda Geyikli İskelesi’ne dönerek bizleri bekleyen otobüsümüzle Çanakkale’ye ulaşıyoruz. Çanakkale’de kentin en yeni otellerinden biri olan Zileli Hotel’e yerleşiyor ve açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz.  

 

II.GÜN /  16 Haziran Cumartesi

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Mutlular Adası İMBROS (GÖKÇEADA) ’ya gitmek için Kabatepe İskelesi’nden feribota biniyoruz. Rüya gibi bir yolculuk yaparak ulaştığımız Gökçeada’da ilk olarak Aydıncık, Kefaloz ve Tuz Gölü’ne doğru adayı keşfe çıkıyoruz. Adanın en güzel sahilinde keyifli dakikalar geçirdikten sonra ada merkezinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra çay ve kahvelerimizi içmek için Kaleköy’e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kaleköy Sahili’nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından kent merkezinde bizleri bekleyen özel kiraladığımız dolmuşlara binerek ekstra olan “Rum Köyleri Turu”na çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında bir zamanlar Türkiye’nin en kalabalık köyü olan Dereköy’e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolculuğumuz esnasında Zeytinli Baraj Göleti’nin yeşil manzarasına karşı kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Günümüzde Rumlar tarafından terk edilmiş olan Dereköy’de kilise sokağını ve köyün tarihi çamaşırhanesini geziyoruz. Daha sonra Rumların yaşadığı ve şarapçılığı ile ünlü adanın en güzel köyü Tepeköy’e doğru gezimize devam ediyoruz. Burada Barba Yorgo’nun ünlü ev yapımı şaraplarından alma şansı yakalıyoruz. Adanın en yüksek köyünde yaptığımız keyifli gezintinin ardından Fener Rum Patriği’nin de köyü olan Zeytinliköy’e gidiyor ve köy sokaklarında yaptığımız kısa bir gezintinin ardından köy kahvesinde lezzetli bir dibek kahvesi içiyoruz. Daha sonra Rum ve Türk, Hıristiyan ve Müslüman halkların bir arada barış içinde yaşadığı Mutlular Adası’ndan ayrılarak feribot kuyruğunda yerimizi alıyoruz. Gün sonunda ulaştığımız Çanakkale’de otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından arzu eden konuklarımızla Çanakkale Boğazı’nın gece manzarasını izlemek için kent turuna çıkıyor ve bu esnada Çanakkale’nin simgeleri Tahta At ve Saat Kulesi’ni yakından tanıyoruz.

 

III.GÜN /  17 Haziran Pazar

Erken saatlerde sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra 07.00’de otelimizden ayrılıyor ve Avşa Adası’nı yakından tanımak için Erdek’e doğru yola çıkıyoruz. Erdek Sahili’nde yaptığımız kısa bir gezintinin ardından bizleri Avşa’ya götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Paşalimanı Ada’sının Balıklı limanında verilen kısa molanın ardından öğle saatlerinde Marmara Denizi’nin en güzel sahillerine sahip ve en sevilen adası Avşa’ya ulaşıyoruz. Avşa’da rehberimiz eşliğinde yaptığımız kısa gezintinin ardından bizlere verilen serbest zaman içinde Marmara Denizi’nde yüzmenin ya da sahil restoranlarında balık yemenin keyfini yaşıyoruz. Gün sonunda rehberimizin verdiği saatte limanda buluşarak bizleri Erdek’e götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Gün batımında ulaştığımız Erdek’te bizleri bekleyen otobüsümüze binerek arkamızda üç dolu günü, üç güzel adayı ve batan güneşi bırakarak İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde vardığımız İzmir’de FMA TRAVEL’in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FMA Travel
Türsab No: A-4890
TUR ÖZELLİKLERİ
FMA Travel Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

GÖKÇEADA - BOZCAADA - AVŞA (Ramazan Bayramı Özel) Tıkla »