• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
Eskişehir - Kütahya Turu - Ampuria Tour
Eskişehir - Kütahya Turu
Eskişehir - Kütahya Turu
Eskişehir - Kütahya Turu
Eskişehir - Kütahya Turu - Ampuria Tour "5* TASİGO ESKİŞEHİR Y.P KONAKLAMA" 02 Mart 2018 Cuma - 04 Mart 2018 Pazar tarihleri arasında
499 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

GÜN 1: 

Sabah 08.30’da siz değerli konuklarımızı alarak,  yolda verdiğimiz molaların ardından, Uşak, Kütahya üzerinden, öğleden sonra saatlerinde Eskişehir’e varıyoruz. Otele yerleşiyor, Serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

GÜN 2:

Otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından, ŞELALE PARK’a gidiyor, kuşbakışı Eskişehir’i seyrederek, sabah kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında, tarihi ODUN PAZARI MAHALLESİ’nde, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli, bitişik düzenli cumbalı evleri dolaşırken tarihe tanıklık ediyoruz. Eskişehir Kurtuluş Müzesi, Cam Müzesi ve Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Atlıhan Lületaşı El Sanatları Çarşısı, KURŞUNLU CAMİİ ve KÜLLİYESİ’ni de gördükten sonra; Köprübaşı’na gidiyor, dileyen konuklarımızla, (ekstra)  üzerindeki gezi tekneleriyle Paris’i anımsatan Porsuk Çayı’nda nehir sefası yapıyoruz.

Şık mağazaları, cıvıl cıvıl sokakları, sürekli işleyen tramvaylarıyla çok keyifli vakit geçirebileceğimiz güzel bir kentimizdir Eskişehir. Lületaşından yapılmış değişik objeler satın alabilir, Porsuk kıyısındaki neşeli kafelerde çayımızı içebiliriz... Eskişehir’de görülecek, yapılacak o kadar çok şey var ki… Vaktimiz ve gücümüz yettiğince hepsini yapmaya çalışıyoruz… Şimdiki rotamız, KENTPARK. Eskişehir Belediyesi’nin yarattığı bu güzellikleri, Türkiye’nin ilk yapay plajı, havuzları ve havuzlarındaki dillere destan süs balıkları, oyun grupları görüyor, gül bahçeleri, spor alanları, heykel ve anıtları, restoranları, eğlence merkezleri, gölet ve at binme alanlarında keyifli zamanlar geçiriyoruz. Yorucu ama keyifli geçen günün ardından, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra, gezintiye çıkarak, Eskişehir’in gece manzarasını, Porsuk Çayı üzerindeki köprüleri, kenarındaki kafeleri görerek, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

GÜN 3:

Otelde aldığımız kahvaltımızın ardından, şehre Avrupai kent görünümü veren ve şehrin akciğeri olan SAZOVA BİLİM VE KÜLTÜR PARKI’nda yaratılan güzellikleri görerek başlıyoruz. Parkta, Korsan Gemisi, 25 bin metrekarelik gölet, park çevresinde dolaşan buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, gözlemevi, masal şatosu, 2 bin kişilik tiyatro bulunmaktadır. Bu güzel kente veda ediyor, KÜTAHYA’ya doğru yola çıkıyoruz. Kütahya’da alacağımız öğle yemeğinin (ekstra) ardından, turumuza başlıyoruz.  Tarihi evlerin bulunduğu eski sokakları geziyoruz. 18. yüzyıl Kütahya Evleri’nin topluca korunduğu Germiyan Sokak, arnavut kaldırımları, elektrik ve telefon direkleri ile tellerinin bulunmadığı, Kütahya'daki tarihi kent dokusunun en güzel örneğidir. Ulu Camii, Germiyan Beyi Yakup Bey’in Türbesi ve Çini Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. (Çini Kütahya’nın simgesidir. Günümüzde Kütahya çinileri, dünyanın dört bir yanındaki müzelerde sergilenmektedir.) Kütahya'ya veda ederek, İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e ulaşıyor, başka bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ampuria Tour
Türsab No: A-4465
TUR ÖZELLİKLERİ
Ampuria Tour Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

Eskişehir - Kütahya Turu Tıkla »