• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
ESKİŞEHİR ve BEYPAZARI - FMA Travel
ESKİŞEHİR ve BEYPAZARI
ESKİŞEHİR ve BEYPAZARI
ESKİŞEHİR ve BEYPAZARI - FMA Travel "Anadolunun Venedikinde Keyifli Bir Haftasonu..." 01 Haziran 2018 Cuma - 03 Haziran 2018 Pazar tarihleri arasında
249 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

1. Gün: BEYPAZARI - HIDIRLIK TEPESİ - TARİH ve KÜLTÜR EVİ - TAŞ MEKTEP - ALAADDİN KEYKUBAD CAMİ - BAĞ EVİ

HAREKET CUMA

Akşam 23:00'de Mavişehir Ege Park önü, 23:10'da Bostanlı İskele, 23:20'de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis önü, 23:30'da Alsancak Lozan Atatürk Lisesi önü, 23:40'da Sabancı Kültür Merkezi önü, 23:50'de Hatay - Üçyol'da ve 00:00'de Bornova Manisa Kavşağı'nda buluştuktan sonra Beypazarı ve Eskişehir yolculuğumuza başlıyoruz.

CUMARTESİ

Yolda aldığımız sabah kahvaltısının ardından şirin mimarisi ile ünlü Beypazarı Kasabasına'na ulaşıyoruz. Beypazarı'nda ilk olarak kente yukarıdan bakmak için Hıdırlık Tepesi'ne çıkıyoruz. Taş sokakları, cumbalı ahşap evleri, gelenekseli yaşatan hayat anlayışı ile Beypazarı'nda tarihi bir yolculuğa başlıyoruz. Kentin orta yerinde yer alan ve eski bir Beypazarı konağı olan Tarih ve Kültür Evi'ni ve Taş Mektep'i görüyoruz. Kentin en eski camisi olanAlaaddin Keykubad Cami'yi ziyaret ediyoruz. Kentin mimarisini yakından tanıdıktan sonra geleneksel sanatların hala canlı olduğu kasabada çarşıyı geziyoruz. Havuç lokumu, kuru, telkari işçiliği ile yapılan gümüş takılar gibi Beypazarı'nın ünlü ürünlerinden alma şansını yakalıyoruz. Öğle yemeğimizi Beypazarı'nın en otantik mekanlarından biri olan Bağ Evi'nde müzik eşliğinde eğlenerek Beypazarının yöresel tatları eşliğinde alıyoruz. Öğleden sonra bu şirin Anadolu kasabasına veda ederek Eskişehir'e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Gün sonunda  otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğinin ardından arzu eden konuklarımızla Eskişehir akşamını yaşamak için keyifli bir gezintiye çıkıyoruz.

 

2. Gün: ODUNPAZARI -ATLIHAN ÇARŞISI - BALMUMU MÜZESİ - CAM ESERLER MÜZESİ - KURŞUNLU KÜLLİYESİ - LÜLETAŞI MÜZESİ - ŞAHİN TEPESİ - KENTPARK - SAZOVA PARKI

PAZAR

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından kentin eski dokusuna tanık olacağımız Odunpazarı Semti'ni ziyaret ediyoruz. Bu güzel semtte geleneksel dokusunu tekrar kazanmış olan tarihi evleri, usta ellerin şekil verdiği lületaşı eserleri satın alabileceğimiz Atlıhan Çarşısı'nı, Balmumu Müzesi'ni, Cam Eserler Müzesi'ni, Kurşunlu Külliyesi'ni ve Lüleletaşı Müzesi'ni geziyoruz. Öğle saatlerinde kent merkezinde bir restoranda Eskişehir mutfağının gözdesi çiğ böreklerimizi yiyoruz. Öğle yemeğinin ardından kenti kuşbakışı olarak görebileceğimiz bir konumda olan Şahin Tepesi - Şelalepark'a giderek kenti panoramik olarak fotoğraflıyor ve keyif çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından son yılların belediyecilik harikası olan, Anadolu'ya deniz ve plajın getirildiği Kent Park'ta ve tematik düzenlemeleri ile dikkatleri çeken Sazova Park'ta keyifli dakikalar geçiriyoruz. Daha sonra kentin orta yerinden akan Porsuk Çayı'nda keyifli bir tekne yolculuğuna çıkıyoruz. Daha sonra İzmir'e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde ihtiyaç molaları vererek ulaştığımız İzmir'de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FMA Travel
Türsab No: A-4890
TUR ÖZELLİKLERİ
FMA Travel Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

ESKİŞEHİR ve BEYPAZARI Tıkla »