• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
DUBAİ VE ABU DHABİ TURU - Pastoral Tour
DUBAİ VE ABU DHABİ TURU
DUBAİ VE ABU DHABİ TURU
DUBAİ VE ABU DHABİ TURU
DUBAİ VE ABU DHABİ TURU - Pastoral Tour "YEMEKLİ DHOW CRUİSE TURU DAHİL" 23 Ocak 2018 Salı - 28 Ocak 2018 Pazar tarihleri arasında
990 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

23 Ocak Salı: İZMİR – İSTANBUL – ABU-DHABİ

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İç Hatlar Terminali Pegasus Havayolu kontuarı önünde saat 14.30’da buluşma. Check-in ve gümrük işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yollarının PC 2193 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.25'te İstanbul’a hareket ve 17.45'te varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından PC 406 sefer sayılı uçuş ile 21.45’de saat Abu-Dabi’ye hareket. Geceleme 4* Wyndham Abu Dhabi otelinde.

24 Ocak Çarşamba :  ABU-DHABİ – DUBAİ

Saat 03.15’de varış. Havaalanından otelinize transfer. Odalarımıza yerleşme. Dinlenme. Geç  kahvaltının ardından Saat 10.30'da otel lobisinde buluşuyor ve tam günlük Abu Dhabi turuna çıkıyoruz. Yedi emirliğin başkenti olan Abu Dhabi emirliğini gezerken 40 yıl önce küçük bir balıkçı köyü olan başkentin bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olacaksınız. Geniş bulvarları, gökdelenleri ile ultra-modern bir Arap şehri olan kentte; göçebe Bedevi yaşamının sergilendiği geleneksel köy, karşısında yüzer restoranların bulunduğu Kordon Caddesi ve eski yaşam kalıntılarının bulunduğu Heritage Village öncelikli görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Sheikh Zayed Sarayı ve ardından dünyanın en büyük camileri arasında yer alan “Sheikh Zayed Grand Mosque” muhteşem mimarisi ve zengin islemeleri ile unutamayacağınız fotoğraflar alabileceğiniz zenginliktedir. Abu Dhabi’nin muhteşem plajlarını gördükten sonra Petrol Sergisi’ni ve şehrin geçmişinin otantik bir kopyası olan Miras Köyünü gezerken; Arapların geçmişteki yaşamlarını, geleneklerini, Bedevi kamplarını, çamurdan yapılmış evleri, geleneksel cami ve çarşıları görme imkanı bulacaksınız. Miras Köyü’nden sonra Dubai’deki otelimize transfer. Geceleme 4* TRPY by Wyndham Dubai otelimizde.

25 Ocak Perşembe : DUBAİ

Sabah kahvaltısının ardından Dubai şehir turu için hareket. Emirates Towers, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab ve ünlü Jumeirah Plajı'nda fotoğraf molası veriyoruz. Sonraki durağımız ise bir başka mimari şaheser olan modern İslami mimarinin en güzel örneklerinden Jumeirah Camisi. Ortaçağ Fatimid stilinde inşa edilmiş bu taş yapı, 2 minare ve bir kubbeden oluşmaktadır. Daha sonra, Emirates Kuleleri’ni geçerek romantik Dubai Nehri boyunca uzanan rüzgar kuleli eski evlere ve onların hemen yanındaki 150 yıllık Al Fahidi Kalesi’ne ulaşıyoruz. Kale, günümüzde Dubai Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Dar sokaklardan oluşan ve Bastakiya adı verilen bu bölge ile müze, sizi şehrin eski zamanlarına götürecek. Turumuza, Abra adı verilen ve yüzyıllar boyunca varlığını koruyabilmiş nehir taksileriyle devam ediyoruz. Otantik Baharat ve Altın Çarşılarında 200 adet dükkanın bulunduğu Crek'de yürüyerek dolaşıp baharatların ve altının gizemli dünyasını keşfedeceksiniz. Şehir turunun ardından alışveriş ve gezme imkanı için serbest zaman. Akşam gerçekleştireceğimiz “Dubai Gece keşfi ve Akşam yemekli Tekne turu (Limitsiz yerli içecek). Bu turumuzda Dubai’nin Venedik’i olarak adlandırılan Souq Medinat Jumeirah’a gidiyoruz. Hem turistik çarşı, aynı zamanda sayısız restaurant & cafe ve eğlence mekanları ile meşhur otantik bu bölgede rehberinizin vereceği serbest zamanı değerlendirdikten sonra Marina bölgesine geçerek tekne turumuza başlıyoruz. Denizden Dubai’nin ışıl ışıl gece manzarası eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Tur bitiminde otelinize dönüş. Geceleme 4* TRPY by Wyndham Dubai otelimizde.

26 Ocak Cuma :   DUBAİ

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Miracle Garden & Monorail ile Palmiye adası turu’’. Guinness rekorlar kitabına girmiş dünyanın en uzun çiçek duvarlarının bulundugu ve 45 milyon çiçek kullanılarak dizayn edilen masal şehir Miracle Garden Dubai’yi ziyaret ediyoruz. Miracle Garden Dubai turumuzda 2008 yılında açılan suni el yapımı bir ada olan Palmiye adasına yolculuğa çıkıyoruz. Adanın giriş kısmında bulunan Monorail trenine binerek adayı baştan sona görüntüleme fırsatı bulacaksınız. Atlantis otelinde sonlanan turumuzun ardından aracımızla otelinize transfer ve serbest zaman. Geceleme 4* TRPY by Wyndham Dubai otelimizde.

27 / 28 Ocak Cumartesi  / Pazar : DUBAİ – İSTANBUL - İZMİR

Sabah kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Konuklarımız gönüllerince Dubai’de keyifli bir gün geçirebilir, Alışveriş merkezlerini dolaşabilir veya ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Öğle Yemekli Burj Khalifa At The Top & Dubai Mall’’ turuna katılabilirler. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan Dubai Mall’da dünyaca ünlü mağazaları gezebileceğiniz, dünyanın en büyük akvaryumlarından birisi olan Dubai Aquarium'da sinema, paten pisti, eğlence parkı gibi aktivitelerle ailenizle güzel zaman geçirebilirsiniz. Ek olarak Burj Khalifa At The Top turuna katılan misafirlerimiz dünyanın en uzun binası Burj Khalifa’nın 124. katına çıkarak Dubai’nin eşsiz manzarasını 425 metreden izleyebilirler. Burj Al Arab, Palmiye Adası, Burj Al Arab ve Dünya Adası’nı 425 metreden görebileceğiniz bu turumuzdan sonra havalimanına hareket. Pasaport işlemleri sonrası Pegasus Hava Yollarına ait 04.05’de PC 741 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket ve 08.05’de İstanbul’a varış. Ardından PC 2188 sefer sayılı uçuş ile saat 11.05’de İzmir’e hareket ve saat 12.05’da İzmir’e varış.  Turumuzun sonu.

 

Pastoral Tour
Türsab No: A-4774
TUR ÖZELLİKLERİ
Pastoral Tour Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

DUBAİ VE ABU DHABİ TURU Tıkla »