• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
BULGARISTANLI BALKAN - Escan Turizm
BULGARISTANLI BALKAN
BULGARISTANLI BALKAN
BULGARISTANLI BALKAN
BULGARISTANLI BALKAN - Escan Turizm "BUDVA ŞEHİR MERKEZİ KONAKLAMA VE DUBROVNİK ŞEHİR MERKEZİ KONAKLAMA FARKI İLE" 01 Ekim 2017 Pazar - 10 Ekim 2017 Salı tarihleri arasında
599 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

BULGARİSTAN’LI BALKAN
SOFYA(1)-BELGRAD(1)-SARAYBOSNA(1)-DUBROVNİK(1)-BUDVA(1)-OHRİ(1)-ÜSKÜP(1)-SELANİK(1)
SOFYA KONAKLAMA FARKI İLE…
İZMİR’DE TEK ….
BUDVA ŞEHİR MERKEZİ KONAKLAMA VE
DUBROVNİK ŞEHİR MERKEZİ KONAKLAMA FARKI İLE
AYRICALIK ŞANSINI YAKALAYIN
EXTRA TUR YOK!!! AKŞAM YEMEKLERİ  DAHİL!!!
YUNAN TAVERNASI DAHİL! ÜSKÜP’TE MÜZİKLİ MAKEDON GECESİ DAHİL! OHRİ’DE MÜZİKLİ BALKAN GECESİ DAHİL!BELGRAD’TA MÜZİKLİ EĞLENCE DAHİL!!
9 GECE 9 GÜN
1.TUR: 01-10 MAYIS 2.TUR: 18-27 MAYIS 3.TUR: 23 HAZİRAN-02 TEMMUZ 4.TUR: 22 EYLÜL-01 EKİM
5.TUR: 06-15 EKİM

1. Gün:
Akşam Saat 18:00 ‘da Üçkuyular Opet,18:30 Üçyol İşbankası,19:00 Bornova E.Ü.H önü, 19:30 Karşıyaka EscanTur Acente önü,19:40 Bostanlı iskele karşısı,19:50 Girne caddesinden misafirlerimizi aldıktan sonra Gezimize başlıyoruz. Edremit Keşan yolu Üzerinden Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrasında Bulgaristan’a hareket ediyoruz. Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya, Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kaldı. Bu sürede pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor. St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde. SOFYA

2. Gün:
Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, Sırbistan’a hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrasında Belgrad’a ulaşıyoruz ve Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı gördükten sonra Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tuna ve Sava Nehri Tekne Turuna katılabilirler.(10 EUR) otelimize yerleşiyoruz. Konaklama BELGRAD’da otelimizde. Akşam yemeğimizi restoranda alıyoruz.

3. Gün:
Sabah kahvaltımız sonrasında, Saraybosna’ya ulaşıyoruz ve turumuza başlıyoruz. Meşhur Baş Çarşı, Tarihi Osmanlı Hanı, Morica Han, Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camiileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, batı tarzı binalarını görebileceğimiz Ferhadiye Caddesi gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama SARAYBOSNA'daki otelimizde.

4. Gün:
Sabah kahvaltısı sonrası Mostar’a ulaşıyoruz. Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamamı gördükten sonra Blagay’a hareket ediyoruz. 1465 yılında Osmanlının eline geçtikten sonra Yüzbinlerce kişinin Müslümanlığı seçmesinde önemli bir rol oynayan Blagay Tekkesini ziyaret ediyor ve sonrasında Poçitele’e geçiyoruz. Osmanlı Köyü Poçitel’e ulaşıyoruz. Poçitel Köyü gezimizin ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından Dubrovnik’e ulaşıyoruz. Gezimize, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma eczane gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama DUBROVNİK’te Şehir Merkezindeki otelimizde.

5. Gün:
Sabah Kahvaltı sonrası Yol güzergahımızda Herceg Novi Kasabası’nı panoramik olarak gezdikten sonra doğal güzelliği ile bizleri büyüleyecek olan Kotor Körfezi’ni geçiyoruz ve Kotor’a ulaşıyoruz.Tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a geçiyoruz. Eski Şehir, Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliselerini gezdikten sonra Budva’ya hareket ediyoruz.Restorasyon çalışmaları devam eden muhteşem Svetiy Stefan'ı görüyoruz. Sonrasında Budva’nın merkezinde Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz. Konaklama Budva Şehir Merkezindeki otelimizde.

6. Gün:
Sabah Kahvaltımız sonrasında İşkodra'ya ulaşıyoruz. Karadağ ile Arnavutluk arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü'nün ucunda kurulu şehri panoramik olarak gezdikten sonra Arnavutluk’un başkenti Tiran'ı görüyoruz. Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehirdeki kısa panoramik turumuzda Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı’nı ziyaret ediyor, sonrasında Elbasan üzerinden Ohrid’e geçiyoruz. Ohri’ye ulaşıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Antik Tiyatro, Hacı Turgut Camii ile Türk Çarşısını geziyor ve meşhur sedef takılardan alışveriş yapıyoruz. Unesco'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki şehirde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama OHRİ’de otelimizde

7. Gün:
Sabah Kahvaltımızı Otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, Dünya’nın en derin göllerinden biri olan Ohri Gölü’nde isteyenler ile tekne turu yapıyoruz(Ekstra ve Üsküp’e hareket ediyoruz Üsküp’e ulaşıyoruz. Üsküp’te Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Alaca Camii göreceğimiz yerler arasında. İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Çifte Hamam ve Davut Paşa Hamamları, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanımızda, alışveriş için Şuşka biberi, Ustrumca yer fıstığı ve yöresel çarıklar tavsiyelerimiz arasındadır. Alışverişimiz sonrasında turumuzun ardından, otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği saatimize kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimiz için rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden ayrılıyoruz ve Akşam yemeğimizi, daha önce belirlediğimiz müzikli bir restoranda Balkan müziği eşliğinde alıyoruz. Keyifli bir gece sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün:
Sabah Kahvaltımız sonrasında Manastır(Bitola)’ya ulaşıyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz ve rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra Şirok Sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Osmanlı’dan kalan Orduevi ziyaretlerimiz sonrasında Mecitli sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimizin sonrasında Selanik’e hareket ediyoruz. Selanik‘te Makedonia Bakanlık Binası, Atatürk’ün Evi, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı gezilerimizi yaptıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama SELANİK’te otelimizde. Akşam yemekli YUNAN TAVERNASI eğlencemize gidiyoruz. Sirtaki ve muhteşem Yunan ezgileri ile keyifli bir akşam sonrasında otelimize dönüyoruz. 4*CAPSİS HOTEL

9. Gün:
Sabah Kahvaltımız sonrasında Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala şehrinde Su Kemerleri, Liman, 19.yy Neo Klasik yapıları, İbrahim Paşa Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykelini gördükten sonra Kavala’dan ayrılıyoruz ve Meşhur Kavala kurabiyesi alışverişlerimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyeci’sine gidiyoruz. Alışverişimizi yaptıktan sonra İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Keşan Gelibolu Çanakkale üzerinden İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki ESCAN TUR organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

BU ACENTAYA AİT DİĞER TURLAR
KIBRIS PROMOSYON SAVOY HOTEL
...
13 Kasım 2018 - 23 Kasım 2018
899 'dan başlayan fiyatlar Escan Turizm
AMSTERDAM TURU
...
15 Kasım 2018 - 18 Kasım 2018
399 'dan başlayan fiyatlar Escan Turizm
BİR BAŞKA KARADENİZ TURU
...
27 Temmuz 2018 - 06 Ağustos 2018
1799 'dan başlayan fiyatlar Escan Turizm
MARDİNLİ GAP TURU
...
19 Ekim 2018 - 25 Ekim 2018
899 'dan başlayan fiyatlar Escan Turizm
EDİRNE - İĞNEADA - TRAKYA
...
21 Ağustos 2018 - 24 Ağustos 2018
519 'dan başlayan fiyatlar Escan Turizm
KİLİKYA TURU
...
25 Ekim 2018 - 29 Ekim 2018
629 'dan başlayan fiyatlar Escan Turizm
Escan Turizm
Türsab No: A-2397
TUR ÖZELLİKLERİ
Şehir Merkezi Kredi Kartına Taksit
Escan Turizm Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

BULGARISTANLI BALKAN Tıkla »