• İzmir 28°
 • İstanbul 28°
 • Paris 18°
 • Londra 17°
 • Ankara 27°
 • New York 24°
Turizm Sayfaları
BİR BAŞKA KARADENİZ TURU - Escan Turizm
BİR BAŞKA KARADENİZ TURU
BİR BAŞKA KARADENİZ TURU - Escan Turizm "9 GECE OTEL KONAKLAMA" 27 Temmuz 2018 Cuma - 06 Ağustos 2018 Pazartesi tarihleri arasında
1799 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

BİR BAŞKA KARADENİZ

 

TOKAT-SİVAS-ERZİNCAN-ERZURUM-KARS-TİFLİS BORJOMİ-GORİ-BATUM-ARTVİN-RİZE-MAÇKA SÜRMENE-TRABZON-GİRESUN-ORDU

PERŞEMBE AMASYA

TİFLİS VE BATUM KONAKLAMA FARKI İLE

Hayallerinizi süsleyen Karadeniz’in tüm güzelliklerini tek bir turda keşfedebileceğiniz, ilk gün geç çıkarak işinizden uzak kalmadan ve gün kaybı yaşamadan uzun otobüs yolculukları olmadan, her bir şehrin tadını çıkarabileceğiniz, yıllar geçse de asla unutamayacağınız bir tur sizleri bekliyor.

27 Temmuz 06 Ağustos / 10 Gece 10 Gün

 

 

Tur Programı

 1. Gün:

Akşam saat 20:45MavişehirMavibahçe önü, 21:00 Bostanlı İskele, 21:15 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 21:20 Girne Yunuslar,21:25 Girne Tatil Budur, 21:30 Girne Mc Donald’s Karşısı, 21:50 Bornova E.Ü.H. önü, Bornova Opet’ten saat 22:00’da hareket ediyoruz.

Akşam saat 20:45Üçyol Pizza Pizza, 20:55 Susuz Dede, 21:10ÜçkuyularOpet önü, 21:20 Göztepe İskele Köprü Altı, 21:25 Küçükyalı Durak, 21:30 Konak Sabancı Kültür Merkezi, 21:45 Alsancak Lozan, önünden misafirlerimizi aldıktan sonra, Bornova Opet’ten 22:00'da hareket ediyoruz.

Kula–Afyon-Ankara karayolunu takiben sabah saatlerinde Sungurlu’ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, TOKAT ’a hareket ediyoruz. İlk durağımız olan MAHPERİ KERVAN SARAY’ını görüp ardından dünyanın en ilginç mağarası olan BALLICA MAĞARA’sına varıyoruz. Gezimizde TAŞ HAN, LATİFOĞLU KONAĞI ve MEVLEVİHAN‘ı dışarıdan görüp, konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tokat otelimizde.

 

 1. Gün:

Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak otelimizde aldıktan sonra Tokat’taki GÖK MEDRESE gezimiz ve panoramik şehir turumuzun ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün ''Cumhuriyetin temellerini burada attık'' dediği Cumhuriyet Kenti SİVAS'a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Sivas'taki ilk gezi noktamız 1271 yılında Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan GÖK MEDRESE olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu'nun en eski camilerinden ULU CAMİİ ise diğer göreceğimiz yapılar arasındadır. Sonrasında gerçekleştireceğimiz TAŞHAN, BÜRÜCÜYE MEDRESESİ ve ÇİFTE MİNARE gezilerimizi takiben 1939 ve 1992 yılında yaşamış olduğu yüksek şiddetli depremler sonrasında kurulan ve modern bir mimariye kavuşan ERZİNCAN'a gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik turumuzun ardından BAKIRCILAR ÇARŞISI'nda serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi de Erzincan'da aldıktan sonra Erzincan'ın Tercan ilçesine ulaşıyoruz. Saltukoğulları Hükümdarı II. İzzettin Saltuk'un kızı MAMA HATUN TÜRBE’sini ziyaret edip Aşkale üzerinden Dadaşlar diyarı ERZURUM'a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Erzurum otelimizde.

 

 1. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Erzurum'u gezmeye 1991 yılında Turizm Bakanlığı tarafından onarımdan geçirilen ve halen müze olarak kullanılmakta olan YAKUTİYE MEDRESESİ ile başlıyoruz. Erzurum'daki ilk Osmanlı Camisi olan ve dönemin mimarbaşı olan Mimar Sinan'a Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan ve bugün kendi adıyla anılan camiyi ziyaret ettikten sonra RÜSTEM PAŞA KERVANSARAY’ında (Taşhan) serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda OLTU TAŞI çarşılarında gezebilir, Alışveriş yapabilirsiniz. Ardından Erzurum'un sembolü olan ÇİFTE MİNARELİ MEDRESEYİ ve ULU CAMİİ'yi gezip Erzurum Evleri arasında yapacağımız keyifli yürüyüş sonrasında Sultan Melik Mahallesinde bulunan ve Anadolu'daki mezar anıtlarının en güzel örneklerinden biri olan Üç Kümbetleri ziyaret edip ardından Erzurum savunmasının ve Anadolu'nun en büyük kahramanlarından NENEHATUN 'un mezarının da bulunduğu AZİZİYE TABYALARINI geziyoruz. Sonrasında Selçuklular, Bizanslılar arasında yapılmış yüzyıllık çarpışmalardaki ilk büyük meydan muharebesi olan Pasinler Meydan Muharebesinin gerçekleştiği bölgeden geçerken rehberimizin yapacağı anlatımlarla keyifli hale gelen yolculuğumuza Köprüköy'de kısa bir mola veriyoruz. Bingöl Deresi ile Pasinler Deresinin birleşerek Aras Nehri'ni oluşturduğu bölgede bulunan ve İlhanlı döneminde yapılmış olan ÇOBAN DEDE KÖPRÜSÜ‘nü görüp fotoğrafladıktan sonra yolumuza devam ediyoruz. HORASAN üzerinden geçip yolumuzun üzerinde bulunan Peri Bacası örneklerini ve Obsidyen yataklarını görerek 1919 yılında Kafkasya projesini gerçekleştirmek için başlatılan sonunda bir drama dönüşen büyük harekatın yapıldığı SARIKAMIŞ'a ilerliyoruz. Yolumuz üzerinde yer alan Şehitler Anıtında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından KARS´a varıyoruz. Ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya'nın en batısında olan, yani hem doğulu, hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır sokakları hayat dolu bir şehirdir Kars. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binalar ve daha niceleri. Kars'ı çok seveceksiniz, biz bundan eminiz. 12 HAVARİLER KİLİSESİ, TAŞ KÖPRÜ, KARS KALE’sini panoramik olarak görüyoruz. Ardından Arpaçay'ın kenarında kurulmuş ANİ HARABELERİ‘ne gidiyoruz. Ani 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehriymiş. Ermeni kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserler arasında KATEDRAL, SURP KIRKOR ,SURP PIRGIC (KEVELİ KİLİSESİ),Selçuklu eserlerinden MENÜCEHR CAMİİ, EBUL MUHAMMERAN CAMİİ, SULTAN SARAYI 'nı geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars otelimizde.

 

 1. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Posof Türk gözü Sınır Kapısına ulaşıp çıkış işlemlerimizi yaptıktan sonra GÜRCİSTAN’a giriş yapıyor ve TİFLİS’e doğru yol almaya başlıyoruz. Kars platolarından doğan Kura Nehri eşliğinde Tiflis’e doğru ilerlerken, önce Abhazya Türklerinin yoğun yaşadığı AKHALTSIKHE şehrine, oradan da Bakü Tiflis - Ceyhan Boru Hattı projesinin kilit noktalarından birisi olan ve Orta Çağ kaleleriyle dolu tabiat harikası olan BORJOMİ ye ulaşıyoruz. Buralarda alacağımız panoramik fotoğrafların ardından Borjomi parkta bir saatlik bir yürüyüş yaptıktan sonra GORİ’ye hareket. Gori 'de: 1922'den, 1953 yılındaki ölümüne kadar 31 sene boyunca Sovyetler Birliği Komünist Partisi Genel Sekreteri olarak görev yapan Stalin'in doğduğu ev, STALIN MÜZESİ, gezilerinde kullandığı tren vagonunu gezeceğiz. Defalarca baskın yapılmasına rağmen bu evin alt katında bulunan baskı makinesine ulaşılamamıştır. Gori gezimizin ardından Gürcistan'ın eski başkenti olan MTSKHETA'nın yürüyerek gezilmesi. Ortacağ Gürcistan'nın en görkemli yapılarından biri olan SVTITSKOVELI KİLİSESİ 'nin gezilmesinden sonra UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde yer JVARI MANASTIRI’ na araçla çıkıyoruz. Buradan kuşbakışı MTSKHETA 'yı seyredip fotoğraf çektikten sonra TİFLİS’e hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeğinden sonra yürüyerek Tiflis'i geziyoruz. Akşam yemeği restoranda, konaklama Tiflis otelimizde.

 

 1. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, BATUM’a doğru hareket ediyoruz. Batum merkezinde kafelerin ve saat kulesinin bulunduğu PIAZZA MEYDANI’NA gidiyoruz.İzmir‘deki saat kulesinin çok benzeri olan yapının şahane bir özelliği var. Yaz mevsiminde akşamları 19.00’da 5 dakikalığına çeşmelerinden ücretsiz olarak Gürcistan yerel votkası (bir çeşit brandy) chacha akıyor. Bu nedenle diğer ismi CHACHA KULESİ diye anılır. Sonrasında AVRUPA MEYDANI ve MEDEA HEYKEL’ini inceleyip fotoğraflarımızı çekiyoruz. Avrupai tarzda inşa edilmiş eserleri ve binaları gördükten sonra TİYATRO MEYDANI’na yürüyoruz ve DRAA TİYATROSU ve POSEİDON HEYKELİNİ inceledikten sonra Batum sahiline geçiyoruz. Sahilde kısa yürüyüşümüzün ardından yemyeşil bir doğa, masmavi ve çamurlu nehirler ile beslenen ve bize benzeri zor bulunur keyifli saatler süreceğimiz MAKHUNTSETI KÖPRÜSÜ VE ŞELALE’sini ziyaret edeceğiz. Gitmişken bir de Gürcü kahvesi yudumlarsınız bizim şerefimize. Akşam yemeği ve konaklama Batum otelimizde.

 

 1. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, TÜRKİYE’ye dönüş yapmak üzere SARP SINIR KAPISINA geliyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrasında Borçka’ya hareket ediyoruz.Arzu eden misafirlerimiz ile (Ekstra) Karagöl’e çıkıyoruz.KARAGÖL’de doğa son derece cömert bir şekilde bizleri bekliyor. Bir heyelan sonrasında çökme sonucu oluşan Karagöl’de kayıkla gezinti yapabileceğiniz gibi göl etrafındaki patikada kısa bir doğa yürüyüşü de yapabilirsiniz. Ardından Arhavi’ye hareket ediyoruz ve (Ekstra), Mençuna Şelalesi turunu yapıyoruz.Kamilet ve Soğucak Şahinkaya derelerinin birleştiği noktada, iki ayrı dere üzerine inşa edilmiş olan bu kemer köprüler ve bulundukları ortam sizleri adeta kendisine hayran bırakacak. Köprüleri gezip fotoğrafladıktan sonra KAMİLET VADİSİ boyunca ilerleyerek MENCUNA ŞELALESİ' ne yürüyeceğimiz patikaya yakın bir noktada duruyoruz. Bundan sonrasını yaklaşık bir saat yürüyerek devam ediyoruz. Yürümek istemeyen misafirlerimiz burada yer alan yerel tesiste dinlenebilirler. Çıktığınızda göreceğiniz görüntünün buna değdiğini göreceksiniz. Bir süre oturup dinleniyoruz. Şelale ilk basamakta 60 metreden, daha sonraki ikici basamakta 20 metreden dökülerek yüzülebilecek genişlikte bir havuz oluşturuyor. Daha sonrasında Ayder’e hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Ayder Yaylası otelimizde.

 

 1. Gün:

Arzu eden misafirlerimiz ile (Extra) Sabah erken saatte uyanıyor ve otelimizin önünden bizi almaya gelen minibüslerimiz ile buluşuyoruz. Galler düzünü geçerek 2240m yükseklikte yer alan ve 200’den fazla evi barındıran YUKARI KAVRUN yaylasına gitmek üzere kısa bir yolculuğa başlıyoruz. Yolumuzun üzerinde yeşilin her tonunu ve onlarca küçük şelaleyi görerek önce AŞAĞI KAVRUN ardından da nihayet Yukarı Kavrun’a ulaşıyoruz. Vardığımız gibi yöre insanının sabahın erken saatlerinde hazırladığı hamur işlerinin tadına bakıyor ve sıcacık taze kaynatılmış sütlerimizi içiyoruz. Kaçkar dağlarının eteklerinde kısa bir yürüyüş yaparak, Karadeniz’in cömert doğasını en ince detaylarına kadar keşfediyoruz. Ardından RİZE’ye hareket. Yöreye özgü dokuma çeşidi olan Rize Bezi atölyesine uğrayıp hem bilgi alıp hem de alışveriş yapma imkanı.Daha sonrasında Uzungöl’de (Ekstra) LUSTRA VE KARASTER Yaylalarını ziyaret etmek için minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor ve çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’den ayrılarak  otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Maçka otelimizde.

 

 1. Gün:

Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra UZUNGÖL etrafında yürüyüşler yapıyor ve muhteşem manzaraları fotoğraflıyoruz. UZUNGÖL’den sonra SÜRMENE’ye hareket ediyoruz. Yol güzergahında çay alışverişi için mola veriyoruz. Sürmene’nin Meşhur Bıçaklarından alışverişlerimizi yapıyoruz. TRABZON şehir merkezinde aldığımız serbest zamandan sonra Trabzon’un en önemli tarihi eserlerinden olan ve kutsal bilgelik anlamına gelen AYASOFYA’yı ziyaret ediyoruz. Ayasofya ziyaretinin ardından ladin ağaçları arasından geçerek Soğuksu Mahalle’sinde bulunan, mübadele öncesinde Konstantin Kabayanidis’e ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞKÜ ziyaretimizi gerçekleştirip, Trabzon’a özgü el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon’da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı buluyoruz. Gümüş alışverişlerimiz sonrasında, öğle yemeğimizi almak üzere meşhur Akçaabat Nihat Usta köftecisine gidiyoruz. Leziz köfteleri ve Laz böreklerimizi de yedikten sonra KAYABAŞI’na hareket ediyoruz. Otelimize yerleşip, bu muhteşem doğanın tadını çıkartıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kayabaşı otelinde.

 

 1. Gün:

Açık büfe alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Osmanlı Devleti'nin arka bahçelerinden olan ve Yeşilırmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde gezimize başlıyoruz. ilk önce Amasya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada eski dönemlere ait arkeolojik, Etnografik, sikke, mühür, el yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz Osmanlı Sultanı II. Beyazıt için, 26 yıl yapılan, II. Beyazıt Külliyesi‘ni geziyoruz. Kütüphane, aşevi yapılarını gördükten sonra Yeşilırmak’ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkında yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalan eserlerden hala kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyoruz. Yalı boyu evlerini en güzel noktadan fotoğraflıyoruz. Amasya Kalesi’ni ve Helenistik Dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığına ait kaya mezarlarını panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı(ya da Şehzadeler Konağı) ziyaret edip konaklama yapmak üzere otelimize gidiyoruz. Amasya

 1.      . Gün:

AMASYA – İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip ÇORUM’a hareket ediyoruz. Çorum’un meşhur Leblebi alışverişi sonrasında İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz vereceğimiz kısa molalar sonrasında İzmir’e varıyoruz ve Siz saygıdeğer misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir başka ESCAN TUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*9 Gece Konaklamalı 3 Gece Yayla, 6 Gece otel

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (9) Akşam Yemeği (8)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur yol ikramları

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Zorunlu Seyahat Sigortası

*Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri

*Batum Turu

*Yayla Çantası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk Gün Sabah Kahvaltısı

*Öğle Yemekleri

*Batum akşam yemeği

*Yemeklerde Alınan İçecekler

*Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler

*Programda Belirtilen Extra Tur Ücretleri

*Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

*Yayla Dolmuş ücretleri

*Belirtilen Extra turlar (Yukarı Kavrun Yayla Turu 30 TL, Mençuna, Karagöl 35 TL, Lustra-Karester Yayla Turu 30 TL)

*Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

Tur Hareket Tarihleri: 27 Temmuz

Escan Turizm
Türsab No: A-2397
TUR ÖZELLİKLERİ
Escan Turizm Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

BİR BAŞKA KARADENİZ TURU Tıkla »