• İzmir 28°
 • İstanbul 28°
 • Paris 18°
 • Londra 17°
 • Ankara 27°
 • New York 24°
Turizm Sayfaları
Bayram Mudanya & Batı Karadeniz - Yeni Atılım Turizm
Bayram Mudanya & Batı Karadeniz
Bayram Mudanya & Batı Karadeniz - Yeni Atılım Turizm "Gölyazı - Mudanya - Acarlar Langozu - Aktaş Şelalesi - Fakıllı Mağarası Gökgöl Mağarası - Amasra - Safranbolu - Yedi Göller - Abant Gölü" 01 Eylül 2017 Cuma - 04 Eylül 2017 Pazartesi tarihleri arasında
599 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI
MUDANYA & BATI KARADENİZ TURU

Gölyazı - Mudanya - Acarlar Langozu - Aktaş Şelalesi
Fakıllı Mağarası - Gökgöl Mağarası - Amasra Safranbolu - Yedi Göller - Abant Gölü

01 – 04 Eylül 3 Gece 4 Gün

 

1.Gün:
Sabah 06:00 Üçyol, 06:15 Lozan Meydanı, 06:45 Karşıyaka Anıt, 07:00 Bostanlı dan misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Yol üzerinde kahvaltı molası verdikten sonra Gölyazı ya hareket ediyoruz. Zeytin ağaçları arasında Gölyazıya ilerlerken girişte restore edilen yel değirmeni karşılıyor bizi. İlk olarak Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden olan Aziz Panteleimon Kilisesi hemen yanında Gölyazı Kültür Evi ve Göl Yazıevini geziyoruz. Yürüyerek köyün meydanında bulunan Ağlayan Çınarı görüp rehberimizden hikayesini dinledikten sonra köprü ile yarımadaya geçiyoruz. Şimdi restore edilip kafe olan tarihi Gölyazı Hamamını ve Camisini, tarihi surları Uluabat Gölünden avlanan balıkların 100 yıldır satıldığı mezatı, restore edilen Faik Bey Konağını 250 yıllık Rum evlerini rehberimizin anlatımıyla gezip meydanda çay molası veriyoruz. Mudanyanın yazlık yerlerinden ve kiliseleriyle ünlü Trilye ye varıyoruz. Aya Yani Manastırı (Taş Mektep Ruhban okulu), Fatih Camii- St. Stephanos Kilisesi, Büyük Kilise (Kenolaksos -Trigleia) gezilecek yerler arasında. Tirilye gezisinden sonra Mudanya ya geliyoruz.  Roma, Bizans ve Osmanlı döneminin izlerini göreceğimiz Mudanyada Osmanlı evlerinin en güzel örneklerinden biri olan Tahir Paşa Konağı, Türk-Yunan Ateşkes Antlaşmasının imzalandığı ve belgelerinin sergilendiği Mütareke Binası, görülecek yerler arasında. Gezimiz sonrasında Mudanyada bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2.Gün:
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, tabiatın bir güzelliği olan Acarlar Longozunu görmek üzere yola çıkıyoruz. İğneada Longozundan sonra Türkiyede ikinci büyük, tek parça halinde ise en büyük longoz. Göl boyu yürüyüş parkurunda yürüyüş ve fotoğraf çekmek için serbest zaman. Serbest zaman sonrası, doğası ve yeşilliği ile Akçakocada görülmesi gereken yerlerden Aktaş Şelalesi ne gidiyoruz. Fındık ağaçları ile dolu vadiden giden şahane bir yolla Aktaş Şelalesine varıyoruz. Derenin kenarında ilerlerken suyun sesi artıyor, kuş sesleriyle köprüye varıyoruz. Patikanın sonunda Şelale tüm ihtişamıyla bizi bekliyor. Şelaleden dönünce Fakıllı Mağarasına doğru yola çıkıyoruz. Fakıllı mağarasının uzunluğu 1012mt. Mağaranın 350 mt lik kısmı ziyarete açık ve damlataş bakımından oldukça zengin bir mağaradır. Halen doğal özellikler taşıyan mağaranın içinde çeşitli yönlere giden galeriler, sarkıt ve dikitler görüyoruz. Bu keyifli günün ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün:
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, yenilenen yüzüyle Gökgöl Mağarası geziyoruz.  Yıl içinde sıcaklık ve nem oranının fazla değişmemesi nedeni ile mikroklima özelliğine sahiptir. Bu nedenle özellikle solunum yolu ( astım ) hastalarının tedavisinde de mağaradan yararlanılmaktadır. 2016 yılında tamamlanan restorasyonu ile ısı yayarak oluşumlara zarar veren genel aydınlatmalardan kurtarılmış, bunlar yerine ısı yaymayan led aydınlatmalar ile obje aydınlatması yapılarak oluşumların görsel güzellikleri ortaya çıkarıyor. Çaycuma-Bartın üzerinden Batı Karadenizin en güzel tatil beldelerinden biri olan Amasra ya varıyoruz. Fatih Sultan Mehmetin deyimiyle Çeşm-İ Cihan (Dünyanın Gözü) olaraktan bilinen Amasrayı geziyoruz. Bizans döneminde yapılan Zindan Kalesi ve Amasra Sormagir Mahallesi ile Boztepe – Zindan Mahallesini birbirine bağlayan Kemere KöprüsünüBoztepe Adası üzerindeki Sormagir Kalesi ni geziyoruz. Daha sonra tarihi Çekiciler Çarşısı nda alışveriş yapıp, deniz kıyısındaki Çeşm-İ Cihan restoranda öğle yemeği(ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Safranboluya hareket ediyoruz. Safranboluda Arasta Çarşısı-Kaymakamlar Evi-Köprülü Cami-Güneş Saatini gezip meşhur lokum alışverişini yapıyoruz. Boluya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün:
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından,  Batı Karadeniz Bölgesinin en zengin bitki örtüsüne sahip olan, ayrıca tabii yaşam alanı olan Yedigöller bölgesine minibüslerle hareket ediyoruz.  Doğayla başbaşa kalacağınız, film platosunu andıran Yedi Göller her mevsim bize güzel manzaralar sunuyor. Heycanlı ve meraklı gözlerle Yedigölleri keşfetmeye çalışırken fotoğraflarımızı çekmeye başlıyoruz. Ardından rehberimizin eşliğinde Yedigöllere adını veren Büyükgöl – Kurugöl – Seringöl – Deringöl – Nazlıgöl – Sazlıgöl – İnce Göller den oluşan 7 adet gölü geziyoruz. Bol oksijenli havasını ciğerlerimize doldurup Bolu nun 34 kilometre güney batısında bulunan, yaklaşık 1350 metre yükseklikte ve 125 hektarı alana sahip bir heyelan set gölü olan Abat Gölüne gidiyoruz. Göl çevresinde gezinti yapıyor ve çevre köylülerin ürettiği ürünlerin sergilendiği el tezgahlarından alışveriş yapıyoruz. İzmir e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda gerekli molalar vererek akşam saatlerinde İzmir de oluyoruz.

Bir başka YENİ ATILIM TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • 3 gece Y.P Konaklama
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası Hizmet Paketi
 • İkramlar
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • İlk gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri, Otelde Alınan İçecekler
 • Dolmuş ücretleri
Yeni Atılım Turizm
Türsab No: A-2135
TUR ÖZELLİKLERİ
Yeni Atılım Turizm Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

Bayram Mudanya & Batı Karadeniz Tıkla »