• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
2018 SELANİK KALAMBAKA (METEORA) TURU - Academic Tour
2018 SELANİK KALAMBAKA (METEORA) TURU
2018 SELANİK KALAMBAKA (METEORA) TURU - Academic Tour "CAPSİS OTEL (MERKEZDE KONAKLAMA)" 26 Ekim 2018 Cuma - 29 Ekim 2018 Pazartesi tarihleri arasında
179 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

 SELANİK–KALAMBAKA (METEORA)–KAVALA  

1.Tur: 20-23 NİSAN/2.Tur: 10-13 MAYIS/3.Tur: 17-20 MAYIS

4.Tur: 14 – 17 HAZİRAN/5.Tur: 26-29 TEMMUZ / 6.Tur: 20-23 AĞUSTOS 

7.Tur: 27-30 EYLÜL / 8.Tur: 26-29 EKİM     

 (3 GÜN-3 GECE)

  2 GECE SELANİKTE 4* CAPSIS OTEL (MERKEZDE KONAKLAMA)  

1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

İSTEYENLERLE YUNAN EĞLENCESİ İMKANI İLE !!!!!

Şok Fiyat! Kaçırılmaz Fırsat!   179 €
 

 

1. Gün: İZMİR - İPSALA (460 km)

Akşam saat 18.00 Üçkuyular (Opet Benzin İstasyonu Önü) 18.15 Konak (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 18.35 Lozan (Atatürk Lisesi Karşısı), 18.55 Karşıyaka (Anıt, Yunuslar) 19.05 Bostanlı İskele (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) siz değerli yolcularımızı alarak , gerekli ihtiyaç molalarını vererek, Lâpseki üzerinden feribot ile Gelibolu’ya geçerek, İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz.

 

1. Gün: İPSALA - SELANİK (325 km)

Standart sınır geçiş işlemlerini takiben, sabah saatlerinde, yol üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. 
Kahvaltı molasını takiben, keyifli bir güzergâhta, geçtiğimiz bölgelerin yanı sıra Yunanistan coğrafyası, tarihi, dini, ekonomisi ve kültürel özellikleri hakkında bilgiler alarak yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından Selanik’e varıyoruz.İlk olarak kentin merkezi meydanlarından olan Vardaris Meydanını ve Kral Konstantin heykelini görerek şehir turumuza başlıyoruz. İzmir’in Kordonunu çağrıştıran Niki (Zafer) Bulvarını Osmanlı dönemi yapılarından olan Liman Binasını görerek kat ediyor ve Selanik’in sembolü olan Beyaz Kulede kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.
İskender heykelini, Döner Kulesi ile Fuar alanını görerek, kentin doğusuna doğru yöneliyoruz. Bölgenin neoklasik binalarla süslü ana bulvarlarını kat ediyor, Sabri Paşa Şadırvanını, Aristoteles Üniversitesi Kampüsünü, Romalı komutan Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını (Kamara), Osmanlı döneminde cami olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamını görerek şehir merkezine ulaşıyoruz.Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camiini, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağını görerek şehir turumuza devam ediyoruz.Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği ve bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben şehrin merkezi meydanı olan Aristoteles Meydanında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’ni göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz AnoPoli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız 1.900 metrelik yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz.Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camiini ziyaret ederek devam edeceğimiz yürüyüş turumuzu, Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesine yapacağımız ziyaret ile tamamlıyoruz.Turumuzu tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşmeyi takiben serbest zaman.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

2. Gün: SELANİK - KALAMBAKA ( METEORA) -SELANİK (499 km)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben hareket ediyoruz.
Otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğu takiben, “Yunanistan’ın Kapadokya’sı” olarak tanımlanan Kalambaka-Meteora bölgesine doğru muhteşem bir doğal manzarası eşliğinde yolumuza devam ediyoruz.

Tesalya ovasının kuzeyinde bulunan Meteora’ya varıyoruz. Deniz dibindeki yığılmalardan denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks manastırlarının bulunduğu bölgede, bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgiler eşliğinde, koşullara bağlı olarak bir ya da iki manastır ziyaret ediyoruz.

Tüm bölgeyi otobüs ile gezerek ve masallardan fırlamış izlenimi yaratan coğrafyasının tadını çıkaracağımız fotoğraf molaları vererek turumuzu tamamlıyor ve Meteora’nın eteklerinde kurulu şirin Kalambaka kentinde yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanı takiben Selanik’e dönmek üzere hareket ediyoruz. 
Otelimize dönüyoruz. Serbest zaman. Geceleme otelimizde 4*CAPSİS Hotel.
Dileyen misafirlerimizle tavernaları ile tüm Yunanistan’da şöhret yapmış olan Selanik’te özgün bir Selanik Gecesi yaşamak üzere hareket ediyoruz. Turistik olmayan ve gerek yemekleri gerekse müzik ve eğlencesiyle Yunanlılara hitap eden bir tavernada yemekli ve danslı, eğlenceli bir gece geçiriyoruz. (Extra) 

 

3. Gün: SELANİK - KAVALA - İZMİR (800 km )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Kuzey Ege sahilinde iki saatlik keyifli bir yolculuk ile Kavala’ya ulaşıyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camiini görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camiini, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesini, doğduğu ev ve heykelini ve kahvemizi yudumlayarak, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesini ziyaret ederek, yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Kavala’dan ayrılıyor ve kurabiyeleri ile ünlü Nea Karvali’de vereceğimiz kısa bir mola sonrası, Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen, Mübadele’ ye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) nehrini görerek, Dedeağaç’a ulaşıyoruz. Dedeağaç sahilinde vereceğimiz yemek molasının ardından, Kipi sınır kapısına varıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Free Shop’da serbest zaman veriyoruz.

İpsala sınır kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, gelirken izlediğimiz güzergâh üzerinden, gece yarısından hemen sonra İzmir’e varıyoruz. Bir başka İZMİR ACADEMİC TOUR seyahatinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Academic Tour
Türsab No: A-2469
TUR ÖZELLİKLERİ
Academic Tour Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

2018 SELANİK KALAMBAKA (METEORA) TURU Tıkla »