• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
Yılbaşı'nda Gidebileceğiniz Yerler

Londra, İngiltere
Londra'da yılbarı kutlamaları denildiğinde akla sadece bir yer gelir, o da Big Ben'dir  ve gerçekten adı gibi büyüktür. Burada yaklaşık 2.5 milyon kişi hiç şaşmyana saat ve çan kulesine bakarak 2015'in gelişini duyurmasını ve 8 dakikalık havai fişek gösterisinin başlamasını beklemektir. South Bank'te London Eye'ın önünde dolaşan 250.000 kişilik kalabalığa katılmak istemiyorsanız, nehrin kuzeyine yönelerek Victoria Rıhtımı'na gidebilir veya Westminster Sarayı'nı çevreleyen parıltılı muhitte dolaşmanızda iyi bir tercih olacaktır.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri
Gösterişli bir Birleşik Arap Emirlikleri şehri olan Dubai'de kesin bir sayı ile 479.651 muhteşem patlaması var. Geçtiğimiz yıl Dubai tüm zamanların en büyük havai fişek gösterisiyle Guinness Rekorlar Kitanı'na girdi. Tüm bunları tasarlayan kişi,  6 dakikalık gösteriyi planlamak için 10 ay uğraşmıştır. Bütün bunlar geçtiğimiz yıl yapıldı ancak bu yıl geri sayım içinde aynı derecede büyük bir eylem bekleniyor.

Vilnüs, Litvanya
Yeni yıa başlamak için hesaplı ve neşeli Vilnüs'ten daha romantik bir yer bulmak kolay olmayacaktır. Şehrin kendine has büyüleyici ve romantik havasını en olgun zamanındayken yaşama fırsatına sahip olacaksınız. Burada her şey büyük geri sayımdan ibaret değildir. Kutlamalar burada şehrin eher yerinde ve özellikle Kalnai ile Vinges şehir parklarında gerçekleşen günlük konser ve eğlencelerle 20 aralıktan itibaren başlıyor.

Hong Kong, Çin
Işıkların Senfonisi adı altında her gün yerel halka ve ziyaretçilere ışık ve seslerden oluşan bir şehir manzarasın gösterisi sunan Hong Kong, yılın her zamanında ışıltılı bir mucizedir. Yılbaşı gecesinde orada olanlar ise her zamankinden daha bir gösteri bulunacaktır.

Roma, İtalya
Eğer iyi bir zaman geçirme anlayışınız şarkı ve dans ise, o zaman yılbaşında gitmeniz gereken yer Roma'dır. Ortaçağ'dan kalma Trastevere bölgesi, konukların birlikte hoşça vakit geçirdiği, sunulan beyaz İtalyan şampanyası Prosecco'sunu yudumladığı ve sokak gösterileri ile saat 12'yi burduğunda fırlatılan havai fişeklere dansla eşlik ettiği efsanevi yılbaşı sokak partilerine ev sahipliği yapmaktadır.

Reykavik, İzlanda
Reykavik'te yılbaşı arifesi her zaman biraz farklı şeyler sunuyor. Burası buz ve ateşin diyarıdır, o yüzden şenlik ateşleriyle yumuşatılan çetin kuş koşulları ve güneşin akşamüstü saat 4 civarında batmasıyla birlikte simsiyah gökyüzünü aydınlatacak olan Kutup Işıkları ile karşılaşmaya kendinizi hazırlayın.

Rio de Janerio, Brezilya
En iyi yılbaşını geçirmek istiyorsanız, gidebileceğiniz bir diğer yer Copacabana Plajı olacaktır. Yüksek ses dans müziği, dilediğin kadar içebildiğin büfeler ve ufku aydınlatan havai fişek gösterisinden oluşan partiye katılmak için her yıl iki milyon kişi Rio'nun bir simgesi olan Capocabana Plajı'nda toplanıyor.

DİĞER HABERLER
Antalya’nın 10 Harikası
Antalya denildiğinde aklımıza şüphesiz tasarımları ile birbirlerinden farklı görkemli lüks oteller
Almanya Bastei Köprüsü
Doğanın İnsanlığa Bağışladığı ”Kale”
Renkli Mezarlar
Renkli mezarlar, Guatemala kültürünün önemli bir parçasıdır.
Amerika'lıların her zaman tanık
Amerika'lıların her zaman tanık olduğu muhteşem mekanlar...
Dünyaca Ünlü Festivaller ve
Dünyaca ünlü Rio Karnavalı’ndan Kartopu Festivaline kadar işte dünyanın en popüler ve en ilginç
Gizli Kalmış Güzellikler
Çok kişinin bilmediği gizli kalmış tarihi yerler...
Türkiye'de Gezilmesi Gereken Yerler
Türkiye'de gezilecek tabiat harikalarını sizler için seçtik...
Amsterdam Hakkında Bilinmeyenler
Amsterdam küçük tarihi evleri, rahat yaşam tarzı, çok kültürlü yapısı, red-light district ve çok
Hangi Mevsimde Nerelere Gidilir...
Güzel Ülkemizin eşsiz tarihi ve doğasını en güzel mevsimde görmeniz için aylara göre size
Safronbolu'nun Güzellikleri
Batı Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden olan Safranbolu, Karabük ilinin turistik bir
Kışın Soğuğunda Yaz Tatili
Bizler kuzey yarımkürede kış mevsimini yaşarken, güney yarımküredekiler ya da ekvator yakını
Romantik Balayı Şehirleri
Şimdiden Balayına Nereye Gitmek İstediğinize Karar Verin...

FIRSAT TURLARI

Tıkla »