• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
Rize

Rize, Karadeniz'in en önemli ve gelişmiş turizm bölgelerinden birisidir. Özellikle bahar ve yaz aylarında ülkemizin her yerinden onbinlerce kişinin ziyaret ettiği Rize'de eşi bulunmaz güzellikler yer almaktadır.

Çinçiva Köyü:
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunmaktadır. Çinçiva aslında köyün eski ismidir. Şimdiki ismi ise Şenyuva Köyü'dür. Çinçiva Köyü, Karadeniz ormanlarında saklı bir cennettir.

Makrevis Mahallesi:
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde, ormanlarla ve sislerler kaplı bir dik dağın yamacında bulunmaktadır Makrevis Mahallesi. Dağ yamacı deyince sanki ulaşılmazmış gibi geliyor ama araçla oraya ulaşabilmek mümkün.

Rize Atatürk Müzesi:
1902 yılında Mataracı Ailesi tarafından yaptırılan Rize Atatürk Müzesi, çatısı ile birlikte 3 katlı bir binadır. Bugünkü düzenlemeye göre evin en üst katı Atatürk Müzesi olarak kullanılmaktadır.

Gelintülü Şelalesi:
Ayder Yayları'nın rengarenk doğası arasında akar Gelintülü Şelalesi. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında seyrine doyum olmaz. Kaçkar Dağları'nın eteklerinden Kavrun Deresi'ne sularını bırakan Gelintülü Şelalesi, tabiatın insana sunduğu benzersiz güzelliklerdendir.

Anzer Yaylası:
Rize'nin İkizdere ilçesine 35 kilometrelik bir mesafede yer alan Anzer Yaylası, endemik çiçek türlerinin güzelleştirdiği doğasıyla bulunduğu coğrafyanın en önemli parçalarından birisidir. Anzer Yaylası'nın alanı oldukça geniştir.

Mikron Köprüsü:
Fırtına Vidisi'nde bulunan tarihi köprüler arasındaki Mikron Köprüsü, Çamlıhemşin'deki Aşağımşimşirli Köyü'ne oldukça yakındır. 19.yüzyılla tarihlendirilen köprü Osmanlı döneminde inşa edilmiştir ve bölgedeki diğer köprülerle hemen hemen aynı mimari özelliği taşıyor.

Şenyuva Köprüsü:
Rize - Çamlıhemşin'in tarihi eserlerinden birisi olan ve kullanılmaya decam eden Şenyuva Köprüsü, bulunduğu bölge'nin en eski köprüsüdür. Eski adı Çinçiva olan köprü tek kemerli bir yapıya sahiptir.

Rize Kalesi:
Rize Kalesi, il merkezinde bulunduğu için kolay bir ulaşım yolunada sahiptir. Kale, iç kale ve aşağı kale olmak üzere ikye ayrılıyor. Fakat aşağı kale günümüzde hemen hemen kaybolmuştur.

Ciha Kalesi:
Rize, her köşesinde kendi tarihini ve doğasını yansıtan şehirlerimizden bir tanesidir. Sadece yeşilin hakim olduğu bir dünya'da hissedebileceğiniz bu benzersiz şehrini bilinen yerleri kadar bilinmeyen noktalarıda vardır.

Çağrankaya Yaylası:
Karadeniz'in cennet şehirlerinden biri olan Riza, yıl içerisinde birçok yerli ve yabancı turistin gezip gördüğü yerler arasında bulunuyor. Rize - İkizdere'de bulunan Çağrankaya Yaylası, güzelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Ovit Yaylası:
İçerisinde 40-50 ev bulunan Ovit Yaylası, turizm açısından oldukça önemli bir yerdir. Yıl içerisinde birçok yerli ve yabancı turistleri ağırlar ve her yıl yaptığı şenliklerle halkı eğlendirir.

DİĞER HABERLER
Antalya’nın 10 Harikası
Antalya denildiğinde aklımıza şüphesiz tasarımları ile birbirlerinden farklı görkemli lüks oteller
Almanya Bastei Köprüsü
Doğanın İnsanlığa Bağışladığı ”Kale”
Renkli Mezarlar
Renkli mezarlar, Guatemala kültürünün önemli bir parçasıdır.
Amerika'lıların her zaman tanık
Amerika'lıların her zaman tanık olduğu muhteşem mekanlar...
Dünyaca Ünlü Festivaller ve
Dünyaca ünlü Rio Karnavalı’ndan Kartopu Festivaline kadar işte dünyanın en popüler ve en ilginç
Gizli Kalmış Güzellikler
Çok kişinin bilmediği gizli kalmış tarihi yerler...
Türkiye'de Gezilmesi Gereken Yerler
Türkiye'de gezilecek tabiat harikalarını sizler için seçtik...
Amsterdam Hakkında Bilinmeyenler
Amsterdam küçük tarihi evleri, rahat yaşam tarzı, çok kültürlü yapısı, red-light district ve çok
Hangi Mevsimde Nerelere Gidilir...
Güzel Ülkemizin eşsiz tarihi ve doğasını en güzel mevsimde görmeniz için aylara göre size
Safronbolu'nun Güzellikleri
Batı Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden olan Safranbolu, Karabük ilinin turistik bir
Kışın Soğuğunda Yaz Tatili
Bizler kuzey yarımkürede kış mevsimini yaşarken, güney yarımküredekiler ya da ekvator yakını
Romantik Balayı Şehirleri
Şimdiden Balayına Nereye Gitmek İstediğinize Karar Verin...

FIRSAT TURLARI

Tıkla »