• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
Parga

Yunanistan'ın batı kıyısında Korfu Adası'nın güneyinde yer alan Parga, tam anlamıyla yıllardur hiç bozulmadan doğasını ve güzelliğini korumuş bir balıkçı kasabasıdır. Şimdilerde ise dizilerin etkisiyle fazla bir şekilde Türk turistin ilgisini çeken Parga'da, yazın Avrupa'nın farklı ülkelerdeb bir çok turiste de rastlamak mümkündür.

Camlarından sardunyalar sarkan, özenle boyanmış rengarenk evleri, dar sokakları ile tipik bir Yunan Köyü olan Parga, uygun bir şekilde tatil yapabileceğiniz yerdir. En turistik mekanları ise kasabayı ve limanını tepeden gören Venedikliler tarafından inşaa edilmiştir. Kalenin muhteşem bir manzarası var ve içindeki ana bina cafe olarak da hizmet vermektedir.

Plajları;

Sarakiniko Plajı: Parga'nın diğer plajlarına oranla daha az bilinen ve nu nedenle daha sakin olan Sarakiniko Plajı, Parga'ya yakşalık 19km uzaklıktaki en uzak plajdır. Pırıl pırıl denizi ve kumlu sahilinin hemen arkasında yer alan antik çağlardan kalma zeytin ağaçları koya güzellik katıyor. Bu plajda kano kiralayarak gezilebilir. şnorkelle denizin altını gözlemlemekte mümkün.

Kryoneri Plajı: Parga'nınn merkezindeki Kyoneri Plajı'nın suyu birden derinleşir. Sahili ise yarı kum yarı çakıl taşıyla kaplıdır. Parga'nın merkezinde olması sebebiyle şeehrin en büyük caddesini de kucaklayan plajın hemen yanı başında sıra sıra tavernalar, hediyelik eşya dükkanları, cafe ve restorantlar  bulunuyor. Plajları oldukça temizdir ve diğer plajlara göre daha kalabalıktır. Bu özelliği de şehrin içinde olmayı ve etrafta yoğun isyan görmeyi sevenler için bir avantaj olarak değerlendiriledebilir.

Piso Kryoneri Plajı: Merkezdeki Kryoneri Plajı'ndan Saint Athanasios tepesi ile ayrılan ve merkeze kısa bir yürüyüş uzaklıkta yer alan bir plajdır. Çakıl taşlı bir sahile sahip ve suyu oldukça derin. Şehre yakın olupta sakinlik arayanlar için ideal bir plaj olabilr.

Valtos Plajı: Parga'nın merkezinde 15 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşabileceğiniz Valtos, kristal kumları ve tertemiz denizi ile yerel halkın gurur duyduğu bir plajdır. Hatta Yunanistan'ın en güzel plajlarından biri unvanına sahiptir. Venedik Kalesi'nin hemen arkasında kalan bu plajda dalış, paraşüt, ve su kayağı yapmakta mümkündür.

Lichnos Plajı: Parga'ya 4 km uzaklıkta yer alan plaj, derin ve berrak suları ile dalgıç teknelerinin favori yerlerinden biri olma özelliğiniz taşımaktadır. Şehire uzaklığı ve derin bir denizi olan koy bu nedenle çok daha sakin bir plaj keyfi sunmaktadır.

 

DİĞER HABERLER
Antalya’nın 10 Harikası
Antalya denildiğinde aklımıza şüphesiz tasarımları ile birbirlerinden farklı görkemli lüks oteller
Almanya Bastei Köprüsü
Doğanın İnsanlığa Bağışladığı ”Kale”
Renkli Mezarlar
Renkli mezarlar, Guatemala kültürünün önemli bir parçasıdır.
Amerika'lıların her zaman tanık
Amerika'lıların her zaman tanık olduğu muhteşem mekanlar...
Dünyaca Ünlü Festivaller ve
Dünyaca ünlü Rio Karnavalı’ndan Kartopu Festivaline kadar işte dünyanın en popüler ve en ilginç
Gizli Kalmış Güzellikler
Çok kişinin bilmediği gizli kalmış tarihi yerler...
Türkiye'de Gezilmesi Gereken Yerler
Türkiye'de gezilecek tabiat harikalarını sizler için seçtik...
Amsterdam Hakkında Bilinmeyenler
Amsterdam küçük tarihi evleri, rahat yaşam tarzı, çok kültürlü yapısı, red-light district ve çok
Hangi Mevsimde Nerelere Gidilir...
Güzel Ülkemizin eşsiz tarihi ve doğasını en güzel mevsimde görmeniz için aylara göre size
Safronbolu'nun Güzellikleri
Batı Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden olan Safranbolu, Karabük ilinin turistik bir
Kışın Soğuğunda Yaz Tatili
Bizler kuzey yarımkürede kış mevsimini yaşarken, güney yarımküredekiler ya da ekvator yakını
Romantik Balayı Şehirleri
Şimdiden Balayına Nereye Gitmek İstediğinize Karar Verin...

FIRSAT TURLARI

Tıkla »