• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
Liverpool

Royal Liver Binası

Bu ikonik gökdelen halen Liverpool’un silüetinde kendine has yerini korumaktadır.Deniz kıyısında yer alan bina 1911′de yapılmıştır. Burası aynı zamanda efsanevi kuş “Liver Bird”ün binanın tepesine kurulup Wirral’e doğru baktığı yerdir.Gökdelenin nehre bakan tarafındaki saatin çapı, Westminster Kulesi’ndeki saatin çapından yaklaşık 2 metre daha fazladır.

St. George Salonu, Lime Caddesi

Greko-Romen stili bu dev bina, zamanında şehir halkı için zenginler tarafından yaptırılmıştır.Batı Avrupa’nın en ünlü neoklasik tarzdaki binaları arasında yer alır, Kültür Başkenti etkinliğinden dolayı baştan aşağı restore edilmiştir.İçerisinde Avrupa’nın en iyi kilise orglarından biri bulunur. Dışı ise etkileyici  duvar resimleri ve fresklerle donatılmıştır.

World Museum Liverpool

Bu binada muhteşem bir İngiliz Roket Bilimi Sergisi ve geniş kapsamlı bir Mısır eserleri koleksiyonu bulunuyor.

Bluecoat

Bluecoat, Liverpool’un şehir merkezinde bulunan “Grade 1” binaları arasında en eski olanıdır. Tarihi 1700’lere dayanır. Harcanan 14.5 milyon Euro sonrasında 2008 Mart’ında tekrar açılarak İngiltere’nin çağdaş kültür haritasında önemli bir yere sahip olmuştur. Galerileri ve performans alanı yeni kanadında bulunuyor. Bluecoat, görsel sanatlar, müzik, edebiyat, dans ve canlı sanat dahil tüm yaratıcı disiplinlerdeki sanatçılara ev sahipliği yapmaktadır.

Albert Limanı

Albert LimanıBurası Liverpool’un en seçkin yerlerinden biri sayılabilir. İngiltere’deki Grade 1 listesindeki binaların en genişlerinden biridir.Eski depolar mağazalara, apartmanlara, restoranlara, publara, otellere, galerilere ve müzelere dönüştürülmüştür.

Merseyside Denizcilik Müzesi

Şehrin denizcilik tarihini yansıtmaya adanan müze gümrük, vergiler ve “Yeni Dünya”ya doğru göçle ilgili galeriler sunmaktadır. Ayrıca Mersey nehrindeki çekici Brocklebank ve kargo gemisi Wyncham görülmeye değer gemilerdir.

The Beatles Hikayesi

The Beatles Story (The Beatles Hikayesi) sadece Beatles temasına sahip dünyadaki tek müzedir. Burada grubun kullandığı enstrümanlar ve diğer eşyalar sergilenir. Burası yılda yaklaşık 300 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.

Liverpool Belediye Binası

1754′te inşa edilen bina Liverpool Belediye Başkanı’nın resmi dairesidir ve oldukça zarif bir taş binadır. İki cephesi bulunmaktadır. Biri Castle Street’e diğeri New Exchange Binaları’nın oluşturduğu bölgeye bakıyor. İki cephesinde de hoş Korint tarzı kolon sıraları bulunuyor.

Croxteth Salonu Ve Country Park

Burası Londra’nın en önemli kültür merkezlerinden bir tanesidir. Oldukça geniş bir alana yayılan park Earls of Sefton, Molyneux ailesine aiitir. Son Earl’ün ölümüyle Liverpool Şehri’ne verildi. Burası, dört çekim merkezine sahiptir. Bunlar Tarihi Salon, Croxteth Home Çiftliği, Viktoryan Duvarlı Bahçe ve 200 kilometre karelik bir park ile içindeki Croxteth Local Nature Reserve’dür. Croxteth’e yeni eklenen bir bina da West Derby Adliye Sarayı’dır. I. Elizabeth döneminden beri burası Liverpool’un en eski kamu binalarından bir tanesidir.

DİĞER HABERLER
Antalya’nın 10 Harikası
Antalya denildiğinde aklımıza şüphesiz tasarımları ile birbirlerinden farklı görkemli lüks oteller
Almanya Bastei Köprüsü
Doğanın İnsanlığa Bağışladığı ”Kale”
Renkli Mezarlar
Renkli mezarlar, Guatemala kültürünün önemli bir parçasıdır.
Amerika'lıların her zaman tanık
Amerika'lıların her zaman tanık olduğu muhteşem mekanlar...
Dünyaca Ünlü Festivaller ve
Dünyaca ünlü Rio Karnavalı’ndan Kartopu Festivaline kadar işte dünyanın en popüler ve en ilginç
Gizli Kalmış Güzellikler
Çok kişinin bilmediği gizli kalmış tarihi yerler...
Türkiye'de Gezilmesi Gereken Yerler
Türkiye'de gezilecek tabiat harikalarını sizler için seçtik...
Amsterdam Hakkında Bilinmeyenler
Amsterdam küçük tarihi evleri, rahat yaşam tarzı, çok kültürlü yapısı, red-light district ve çok
Hangi Mevsimde Nerelere Gidilir...
Güzel Ülkemizin eşsiz tarihi ve doğasını en güzel mevsimde görmeniz için aylara göre size
Safronbolu'nun Güzellikleri
Batı Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden olan Safranbolu, Karabük ilinin turistik bir
Kışın Soğuğunda Yaz Tatili
Bizler kuzey yarımkürede kış mevsimini yaşarken, güney yarımküredekiler ya da ekvator yakını
Romantik Balayı Şehirleri
Şimdiden Balayına Nereye Gitmek İstediğinize Karar Verin...

FIRSAT TURLARI

Tıkla »