• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
Kışın Soğuğunda Yaz Tatili Yapabileceğiniz Ülkeler

1- Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyeti, Karayipler’de bir ülkedir. Survivor yarışmalarından yabancı olmadığımız bu ülke, beyaz kumsalları, el değmemiş koyları ve çeşitli hayvan türleriyle sizi karşılar. Özellikle zengin Avrupalı ve Amerikalı turistlerin ilgi gösterdiği bu ada ülkesinde çok sayıda lüks otel var. Dominik Cumhuriyeti konforlu konaklamanın yanı sıra, av tutkunları ya da dalmak isteyenler için harika seçenekler sunuyor. Yalnız gerek otel gerekse uçak bileti fiyatları biraz yüksek. Türk vatandaşlarından vize istenmiyor.

2- Güney Afrika

Sıcak, biraz heyecanlı, alternatifi bol bir tatil istiyorsanız Güney Afrika özellikle de Cape Town size göre olabilir. Güney Afrika’da gezebileceğiniz 3 önemli şehir var. Çok hareketli ve alışveriş anlamında alternatifler sunan Johannesburg, doğa gezilerine çıkabileceğiniz gazinolarıyla ünlü Sun City ve deniz keyfi sürebileceğiniz tarihi yerleriyle dikkat çeken Cape Town. Güney Afrika 3 alternatifli tatil yapmak isteyenlere güzel seçenekler sunuyor. Güney Afrika, 30 güne kadar Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

3- Şeyseller

Doğası bozulmamış bir yerde, palmiye ağaçlarının gölgesinde bir tatil yapmak istiyorsanız Seyşeller tam size göre olabilir. Adadaki bitki ve hayvan türleri UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Hint Okyanusu’nda Madagaskar’ın kuzeyinde yer alan Seyşeller, genelde romantik tatil yapmak isteyenlerin ya da balayı çiftlerinin tercih ettiği yerlerin başında geliyor.

4- Maldivler

Hint Okyanusu’ndaki bir başka tatil cenneti de Maldivler. İrili ufaklı yüzlerce adada birbirinden lüks ve konforlu otellerin bulunduğu Maldivlerde gece balık tutma, dalış, sörf gibi alternatif su sporları da yapabilirsiniz. Burası da balayı çiftlerinin en popüler yerlerinden biridir. THY’nin İstanbul’dan direkt uçuşlarının bulunduğu Maldivler, Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

5- Dubai

Lüksün ve ihtişamın merkezi Dubai, deniz kenarı otelleriyle de kışın yaz keyfi yaşatır. Alışveriş konusunda ise dünyanın en ünlü ve önemli markalarını kolayca bulabilirsiniz. Çöl safarisi yapıp doyasıya alışveriş edip, özellikle de ucuza teknolojik ürünler satın alabilirsiniz. Dubai kışın içinizi ısıtacak güneşiyle iyi bir tercih olabilir.

6- Tayland

Kışın yaz tatili yapabileceğiniz bir başka adres de doğası, denizi, tarihi tapınaklarıyla ünlü Tayland olabilir. Dilerseniz başkent Bangkok’ta çok sayıda Budist tapınakları gezebilir ya da Phuket ve Patatya’da denizin keyfini sürebilirsiniz. Tayland’a 30 güne kadar vizesiz seyahat edebilirsiniz.

 

 

DİĞER HABERLER
Antalya’nın 10 Harikası
Antalya denildiğinde aklımıza şüphesiz tasarımları ile birbirlerinden farklı görkemli lüks oteller
Almanya Bastei Köprüsü
Doğanın İnsanlığa Bağışladığı ”Kale”
Renkli Mezarlar
Renkli mezarlar, Guatemala kültürünün önemli bir parçasıdır.
Amerika'lıların her zaman tanık
Amerika'lıların her zaman tanık olduğu muhteşem mekanlar...
Dünyaca Ünlü Festivaller ve
Dünyaca ünlü Rio Karnavalı’ndan Kartopu Festivaline kadar işte dünyanın en popüler ve en ilginç
Gizli Kalmış Güzellikler
Çok kişinin bilmediği gizli kalmış tarihi yerler...
Türkiye'de Gezilmesi Gereken Yerler
Türkiye'de gezilecek tabiat harikalarını sizler için seçtik...
Amsterdam Hakkında Bilinmeyenler
Amsterdam küçük tarihi evleri, rahat yaşam tarzı, çok kültürlü yapısı, red-light district ve çok
Hangi Mevsimde Nerelere Gidilir...
Güzel Ülkemizin eşsiz tarihi ve doğasını en güzel mevsimde görmeniz için aylara göre size
Safronbolu'nun Güzellikleri
Batı Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden olan Safranbolu, Karabük ilinin turistik bir
Romantik Balayı Şehirleri
Şimdiden Balayına Nereye Gitmek İstediğinize Karar Verin...
Avrupa’da Turistlerin En Az
Fransa ve İtalya kadar tanınmış olmayabilirler ama ilginizi çekebilecek yerler diyebiliriz...

FIRSAT TURLARI

Tıkla »