• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
İzmir'de Gezebileceğiniz Yerler

İzmir Saat Kulesi
Şehrin sembolü olan yapı Konak Meydanı'nda yer almaktadır. 1901'de Sadrazam Mehmet Ali Paşa Almanların hediyesidir. Gündüz meydanın canlılığı ile buluşma yeri olurken, gece de ışıklandırması ile ayrı bir güzellik katıyor. Orjinal haline sadık korunan kulenin ilk yapılışında yer alan Osmanlı Tuğrasıve işaretler, Türkiye'de sanatın genç cumhuriyet  döneminde başladığı mesajını vermek için daha sonra kaldırıldı.

Konak İskelesi
Meydanın iskelesi hem Karşıyaka'ya geçiş amacıyla deniz ulaşımı için, hem de etrafınfa takılmak için kullabileceğini, ziyaret edebileceğiniz bir tarihi iskeledir.

Kızlarağası Hanı
Çarşı'nın içindeki birçok handan en meşhurudur. Çok ahım şahım bir yer olmasada hediyelik eşya alışveriş için oldukça elverişlidir.

Agora Harabeleri
Çarşı'nın içinde boş boş yürümenin yanı sıra, kahverengi tabelaların takibini yaparak kendinize bir hedef edinebilirsiniz. Bu tabelaları en yaygını sizi Agora Harabeleri'ne çıkartacaktır. Heniz kazı çalışmaları tam olarak sonlandırılmamıştır fakat büyük olçekli tarihi harabeler İzmir'de ziyaret edilesi değerli bir noktadır.

Dario Moreno Sokağı
Saat Kulesi'ne 1.7 km mesafede yürüyerek yaklaşık 20 dakikalık mesafede oldukça güzel şirin bir sokaktır. 1950'ler 60'lar arasında ülkemizde oldukça popüler olan sinema oyuncusu ve müzisyen Moreno'nun adı verilmiştir bu sokağa. Sokak tam anlamıyla bir Ege silüetidir.

İzmir Tarihi Asansör Binası
Birinden diğerine ulaşması zor olan, çok yüksek mesafeli iki caddenin arasındaki 58 metrelik kot farkını hızla çıkabilmek için 1907'de Nesim Levi tarafından inşa edilmiştir. Tarihi asansör binasına günümüzde çıkış için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Zirvesinden şahane bir İzmir Silueti sunan yapının üst katında bir de restorantı vardır.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve Ara Sokakları
Yaşınıza bağlı olsa da muhtemelen en çok zaman geçireceğiniz yer burasıdır. İstanbul'da İstiklal Caddesi neyse, onun bir benzeri diyebilirsiniz. Buranın en güzel yanlarından bir tanesi klüp, dans v.s gece yaşamının sokağa yayılmış olmasıdır. Kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde mekanların önünde de masalar bulunuyor ve sokakta istediğiniz gibi içecek içme imkanına sahipsiniz.

Kordon Boyu
Şehir karmaşasının içinde böylesine güzel bir bölgenin olması ve korunması muhteşem bir keyif olacaktır. Geleneksel çiğdemciler eşliğinde, gençler, yaşlılar, çalışanlar, öğrenciler çimlere serilmiş birşekilde stresini atarken görmeniz mümkün. Bisiklet kiralayabilir ve sahil boyu keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

İzmir Mask Müzesi
Tematik butik bir müzedir. Dünya'nın çeşitli kültürlerinden oluşturulmuş hoş bir koleksiyon vardır. İçerideki herkesin müze hakkında sorduğunuz sorulara mantıklı cevapler verecek şekilde bilgisi vardır. İçerideki tüm maskeler sizi şarşırtacak ve bir süre etkisinde bırakacaktır.

Atatürk Müzesi
Atatürk'ün İzmir'de kaldığı ev müzeye dönüştürülmüş olarak ziyartçilerine açılmıştır. 1. Kordon Atatürk Caddesi üzerinde tarihi yapı onlarda yıllık geçmişi (1880) ile, Atatürk'ün izlerini taşıyan bir yapıdır.İzmir Enternasyonal Fuarı
Her yılın Eylül ayında İzmir'in kurtuluş günü olan 9 Eylül'ü içice alacak 10 günlük bir zaman dilimi içinde düzenlenen Türkiye'nin en köklü, en tanınmış ve en kapsamlı fuarlarından birisidir. İlk kez 2007 yılında bünyesinde, uluslararası bir kongre olan 3. Türkiye Acil Tıp Kongresi'ni barındırmış olan fuar 80. kez kapılarını 2011 yılında halka açılmıştır.

DİĞER HABERLER
Antalya’nın 10 Harikası
Antalya denildiğinde aklımıza şüphesiz tasarımları ile birbirlerinden farklı görkemli lüks oteller
Almanya Bastei Köprüsü
Doğanın İnsanlığa Bağışladığı ”Kale”
Renkli Mezarlar
Renkli mezarlar, Guatemala kültürünün önemli bir parçasıdır.
Amerika'lıların her zaman tanık
Amerika'lıların her zaman tanık olduğu muhteşem mekanlar...
Dünyaca Ünlü Festivaller ve
Dünyaca ünlü Rio Karnavalı’ndan Kartopu Festivaline kadar işte dünyanın en popüler ve en ilginç
Gizli Kalmış Güzellikler
Çok kişinin bilmediği gizli kalmış tarihi yerler...
Türkiye'de Gezilmesi Gereken Yerler
Türkiye'de gezilecek tabiat harikalarını sizler için seçtik...
Amsterdam Hakkında Bilinmeyenler
Amsterdam küçük tarihi evleri, rahat yaşam tarzı, çok kültürlü yapısı, red-light district ve çok
Hangi Mevsimde Nerelere Gidilir...
Güzel Ülkemizin eşsiz tarihi ve doğasını en güzel mevsimde görmeniz için aylara göre size
Safronbolu'nun Güzellikleri
Batı Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden olan Safranbolu, Karabük ilinin turistik bir
Kışın Soğuğunda Yaz Tatili
Bizler kuzey yarımkürede kış mevsimini yaşarken, güney yarımküredekiler ya da ekvator yakını
Romantik Balayı Şehirleri
Şimdiden Balayına Nereye Gitmek İstediğinize Karar Verin...

FIRSAT TURLARI

Tıkla »